k2FtbBdWr1

На кам’янеччині відібрано громади для участі у третій фазі проекту «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ» – ІІІ

20140926132300

29 грудня 2014 року спільною комісією районної ради, районної державної адміністрації та представників Проекту було затверджено перелік населених пунктів Кам»янка-Бузького району, що протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІІ. А саме: Желдецька, Великоколоднівська, Полоничнівська та Зубівмостівська сільські ради.

Конкурс громад було оголошено 14 листопада 2014 року під час районного семінару-представлення Проекту. Тоді ж було підписано Угоду про партнерство між Кам»янка-Бузькою районною радою, Кам»янка-Бузько райдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Нагадаємо, що 16 жовтня Проект стартував у Львівській області. 20 районів Львівської області надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними групами критеріїв: (1) соціально-економічні показники (соціально-економічний розвиток; стан у сфері водопостачання, охорони здоров’я, навколишнього середовища, енергоефективності) та (2) мотивація до використання методології розвитку з залученням громад. Список районів було затверджено під час теле-конференції комісії з відбору районів за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, заступника голови обласної ради Валерія П’ятака, директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Василя Лозинського та представників Проекту.

За результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір восьми районів області для участі у Проекті: Самбірський, Турківський, Дрогобицький, Радехівський, Бродівський, Кам’янка-Буський, Сокальський та Городоцький. Ще чотири райони – Стрийський, Перемишлянський, Миколаївський та Пустомитівський включені до резерву.

У відібраних районах, впродовж листопада – грудня 2014 року, представлено перспективи та умови участі у Проекті для місцевих рад, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 осіб) зможуть зорганізуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання.

У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 4 проекти (по одному для кожного визначеного у районі населеного пункту) для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом в залежності від досвіду участі району у попередніх фазах МРГ (65-75%, від $5.000 до $15.000), місцевим бюджетом (20-30%) та громадою (5%). Загалом, діяльність Проекту МРГ на Львівщині буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:

  • охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів, тощо);
  • стандарти енергоефективності та альтернативні енергетичні технології (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
  • комунальне водопостачання;
  • охорона довкілля (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
    • економічні ініціативи (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

 

Разом з тим, під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту – сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні[1].

 

ІНФОРМАЦІЙНА  ДОВІДКА

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року.  Згодом  у Львівській області успішно розпочалася друга фаза Проекту 11 липня 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ понад  94,000 чоловіків, жінок та дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 84-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл),  17-ох мікропроектів  з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності соціальних установ. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Львівщина була учасником у спеціальному пілотуванні в сфері підвищення енергоефективності, у рамках якого розроблено і схвалено рекомендації, що будуть враховані під час розробки Стратегії сталого розвитку Львівської області на 2016-2022рр. У рамках даного пілотування в області створено лабораторію з енергоаудиту, розроблено проектно-кошторисну документацію з елементами інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності на дев’яти соціальних об’єктах.

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) з 2008 року активно діє по всій території України.  Віднині 2.6 мільйони людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлених дитячих садків та шкіл (664), медичних пунктів (118), доступі до якісної води (110), охороні довкілля (9), енергозберігаючого вуличного освітлення (706). Понад 2000 місцевих ініціатив було впроваджено, понад 20,000 членів громад та 6,000 місцевих та обласних чиновників пройшли тренінги з фінансового управління та управління проектом.

Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:

 

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь до Спеціалістів з розвитку громад у Львівській області, адреса розташування регіонального офісу: м.Львів, вул.Винниченка 18, кімн.428.

– Ірина Галайко (050-416-31-29 або 067-259-95-04; iryna.galayko@undp.org  або iryna.halayko@gmail.com);

– Ігор Назар (050-386-91-73 або 067-909-89-18; ihor.nazar@undp.org  або nazari@ukr.net);

У центральному офісі Проекту МРГ – м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704.

– Світлана Слабінська, Спеціаліст з моніторингу та зв’язків із громадськістю,  тел.:

 +380 (44) 253 5976, +380 (50) 904 2261, або за електронною адресою svitlana.slabinska@undp.org.

 


[1]

Проект фінансується Європейським Союзом

Європейський Союз складається з 28 країн-членів, які вирішили поетапно об’єднати разом свої інновації, ресурси і долі. Спільно, протягом 50- річного періоду розширення, вони побудували зону стабільності, демократії і поступального розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та індивідуальні свободи.

Проект спів фінансується та впроваджується ПРООН

Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережою ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: