k2FtbBdWr1

На Кам’янеччині відзначили 110-у річницю від дня народження провідника української нації Степана Бандери

DSC06929 - Копія

 

Сьогодні, 2 січня, на Кам’янеччині відзначили 110-у річницю від дня народження провідника української нації, голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Урочистості проходили біля пам’ятника-погруддя Степану Бандері.

Панахиду відслужили настоятелі храмів УГКЦ о. Володимир Касіян та УГКЦ о. Юрій Мовчан. Від влади та громадськості було покладено кошик квітів до підніжжя пам’ятника Степану Бандері.

«Однією з найяскравіших знакових постатей серед подвижників української національно-визвольної боротьби є Степан Бандера — Провідник ОУН, теоретик, організатор і символ героїчної та безкомпромісної боротьби українців за власну державність і свободу народів у 30–50 роках XX століття. Цього року ми відзначаємо 110-у річницю від його дня народження, – звернувся до присутніх перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський. – Постать Степана Бандери відома не лише його вчинками, вона для багатьох наших ворогів є ознакою радикальної проукраїнської позиції. Степаном Бандерою наші вороги лякають як на сході так і на заході. Але ця особистість є прикладом боротьби за Українську державу, національні інтереси, формує позитивний стереотип для наслідування. Це людина, яка показує як можна жити по правді, по честі, по совісті. І тому, ми, українці, повинні завжди пам’ятати свою історію, знати її, та знати мету, яку ми переслідуємо. Націоналізм Бандери це український націоналізм без ненависті до інших націй. І ми всі повинні скрізь і завжди одностайно відповідати: Бандера – наш герой, герой – України! Слава Україні та Слав Героям!»

Після завершення громадського віче присутні виконали гімн Організації Українських Націоналістів.

ДОВІДКА:

Народився герой українського народу Степан Андрійович Бандера 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів, Калуського повіту на Галичині. Його батько, Андрій Бандера був у той час парохом в цьому селі, а мати, Мирослава Бандера, походила з родини священиків зі Старого Угринева. Український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: