k2FtbBdWr1

На Львівщині буде перша українська дейзі-бібліотека

__1422874291_288x175_3_0

На Львівщині планують розробити й укомплектувати першу українську дейзі-бібліотеку, яка міститиме 2000 книг у спеціальному форматі для людей з вадами зору.

В Україні майже немає аудіокниг для незрячих людей — художніх, довідкових, підручників для загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів, дитячої літератури. Для цього, насамперед, потрібно створити базу текстів, які увійдуть до дейзі-книг.

У департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації звернулася з клопотанням голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко  щодо сприяння в організації та проведенні навчальних семінарів і майстер-класів для працівників публічних бібліотек області.

Метою семінарів та майстер-класів є залучити працівників публічних бібліотек області до начитування літератури для її наступної конвертації у формат daisy, ознайомити з ним працівників публічних бібліотек, його перевагами, технічними і програмними засобами створення дейзі-книг, залучити бібліотекарів до створення в Україні першої дейзі-бібліотеки.

З 20 січня до 24 березня 2015 року спеціалісти проведуть такі  семінари і майстер-класи у 30 бібліотеках області.

Довідка

“DAISY (Digital Accessible Information System) – спеціальний формат аудіокниг, який характеризується високою ступінню стискання, захистом від копіювання і структурованою розміткою та зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві протягом лічених секунд знайти в аудійованій книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу. Дейзі-книга може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд.

Дейзі-бібліотеки поширене явище в країнах Європи.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Проекти регіонального розвитку: в області роботи проведуть на понад 1000 об’єктах
Львівщина серед областей з найнижчою заборгованістю за електроенергію
На Львівщині зросла кількість штатних працівників
Понад 50 дітей – сиріт отримають житло з державного бюджету у 2018 році
«Завдання децентралізації - забезпечити ефективний місцевий регіональний розвиток», - В’ячеслав Него...
Виробники органічної продукції обінялись думками щодо технології органічного виробництва