k2FtbBdWr1

На Львівщині існує загроза виникнення пожеж

1

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології  з 12 до 14 червня збережеться висока пожежна небезпека. Про це  повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.

Це пов’язано із високими температурними показниками (вдень температура досягатиме 29-35 º тепла) та відсутністю ефективних опадів, тому при відпочинку на природі у вихідні дні, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки та бути надзвичайно обережним з вогнем.

“З прикрістю вимушений констатувати, що виїзди на пікніки, барбекю, шашлики поблизу річки, озера чи лісу часто залишають по собі помітні сліди        у вигляді неприбраного сміття та не загашених чи погано загашених вогнищ, – зазначив в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Віктор Борисенко. – Це створює загрозу перекидання вогню на сухостій, на найближчі зелені насадження – парки, лісосмуги, ліси, господарські споруди та житлові приміщення та може призвести до виникнення масштабних пожеж. Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу – загасити займання трави на самому початку легко – просто вилити відро води чи закидати землею. Якщо ж ви помітили масштабне загорання – одразу телефонуйте за номером “101”, у ці дні служба порятунку та лісова охорона лісогосподарських підприємств області працює в посиленому режимі”.

Водночас у департаменті цивільного захисту ЛОДА нагадують, що у спекотні дні, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі – з 12:00 до 16:00, люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних приміщеннях. А ще рекомендують у цей період вживати якнайбільше води та інших безалкогольних напоїв для попередження зневоднення організму. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів необхідно пити підсолену та мінеральну лужну воду, кисломолочні напої, соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Варто обмежити вживання газованих напоїв, уникати вживання алкоголю.

Потрібно бути уважними, доглядаючи осіб похилого віку, дітей та хворих, їм необхідно пити більше води, не чекаючи почуття спраги. За можливості варто обмежити фізичні навантаження, особливо на сонці та в години найбільшої спеки. Необхідно носити одяг з легких та натуральних матеріалів, головні убори, частіше приймати душ, промивати ніс і горло.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: