k2FtbBdWr1

На Львівщині презентували фільм німецького режисера «Енергія для змін»

1

Сьогодні, 4 липня, в актовій залі Національного університету “Львівська політехніка” відбувся прем’єрний показ фільму «Енергія для змін», створеного відомим німецьким режисером Карлом A. Фехнером.

Переглянув кінострічку перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

“Відновлювальна енергетика для Львівщини є  одним із пріоритетів в роботі на території всієї області, а також, що найважливіше, для домогосподарств. Дуже приємно, що ми перетворюємо вітер, сонце, воду в енергію і розвиваємо цю галузь. Сьогодні більше 100 мільйонів євро інвестовані у відновлювальні джерела енергії, майже 240 домогосподарств Львівщини мають свої сонячні електростанції, які акумулюють енергію не лише для себе, а також подають її на ринок. Багато проектів розвиваються на території області за участю наших партне6рів ЄБРР, приватних інвестицій. Це ми бачимо по тих проектах, які реалізуються. Завдяки активним і небайдужим людям, відновлювальна енергетика стає дедалі поширенішою. І це наш спільний внесок у розбудову та безпеку країни. Завдяки нашим Героям ми зупинили російську навалу, завдяки поступальним діям Уряду і Президента України маємо міцну армію. Але нам зараз важливо, щоб кожен на своєму місці робив правильні речі”, – наголосив Ростислав Замлинський.

У межах показу також відбулась дискусія за участю відомої української співачки і громадської діячки Руслани Лижичко, президента Energy Watch Group Ханса-Йозефа Фелля, режисера кінострічки Карла A. Фехнера, члена ради Німецько-Українського форуму Євгена Михальченка.

“Наша енергетична свобода є місією кожної людини, якщо ми хочемо бути незалежними. Наша країна має великий потенціал чистої енергії. Нам потрібно відмовитись від енергії олігархів, ми вміємо використовувати ресурс землі і віддавати, що їй належить”,- зазначила Руслана Лижичко.

У режимі онлайн до заходу приєдналися студенти і викладачі університетів Херсона, Вінниці, Харкова та Франкфурта-на-Одері.

Режисер фільму Карл A. Фехнер наголосив, що фільм створений щоб донести до глядача важливість екологічної енергії.

“Мир і екологія поєнуються і я радий, що у вашій країні презентуємо цей фільм, для мене він є взірцем. Ви показали, що силою супротиву можна досягти змін у країні. І кожен зможе перейняти у своє життя те, що побачить у фільмі”, – зазначив Карл А.Фехнер.

Захід відбувся з метою мотивувати молодих людей до активної участі у впроваджені відновлювальної енергетики та продемонструвати привабливість такої освіти. Під час дискусії студенти мали змогу звернутися до очільників компаній, які працюють у галузі відновлюваної енергетики, для налагодження контактів та діалогу на цю тематику.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: