k2FtbBdWr1

На Львівщині розпочалась реалізація Програми Світового банку із прозорого управління земельними ресурсами

1

Сьогодні, 9 серпня, у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбулось засідання робочої групи із забезпечення ефективної реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» у Львівській області. Завданням програми є забезпечення технічної, аналітичної, методологічної та консультативної допомоги власникам сільськогосподарських земель, фермерам, територіальним громадам, органам влади у напрямку прозорості земельних ресурсів, сприяння наповненню Земельного кадастру та Реєстру прав, ефективного управління земельними ресурсами.

«Прозоре управління земельними ресурсами – це одне з основних питань, які є на контролі голови Львівської ОДА. Так ми вже провели моніторинг використання земельних ділянок, аудит, і зараз, попри те, що ця інформація є динамічна і постійно оновлюється, ми бачимо в розрізі кожного району, яка земельна ділянка використовується, її правовий статус. Ми це робимо також і для того, щоб землекористувачі сплачували необхідний фінансовий ресурс власникам паїв, сільським, селищним радам, щоб було наповнення бюджету. Окрім того, нам важливо розуміти, що саме на цій землі вирощується. Реалізація Проекту Світового банку дасть можливість якомога швидше впорядкувати і управляти земельними ресурсами, які є на території районів, ОТГ. Це також дасть можливість пошуку та запрошення до інвестування тих підприємців, які працюють в галузі аграрного розвитку. Це також додаткові робочі місця, сплата до місцевого бюджету. Дуже важливо, що під час реалізації проекту ми зможемо актуалізувати базу даних, відповідно її оцифрувати, зробити звірку Геокадастру і інформації, яка перебуває в Реєстрі речових прав», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Як додав Ростислав Замлинський, Проект забезпечує два важливі стратегічні завдання – підготовка до запровадження прозорого і ефективного ринку землі, допомогти землевласникам, фермерам, особистим селянським господарствам мати власний ресурс та знання для управління і земельним фондом і галуззю, в якій вони працюють.

«Наша робота буде стосуватися дистанційного зондування землі, оцифровування кадастрових даних, а також тих даних, які необхідні для визначення правового статусу тих чи інших земельних ділянок. Окрім того, буде організована робота на прикладі пілотної громади, де виконуватиметься безпосередня робота з інвентаризації, реєстрації, виправлення помилок, визначення меж адміністративно-територіальних одиниць, і допомога з розробкою технічної документації, яка необхідна для внесення в Кадастр», –  зазначив керівник Програми Денис Нізалов.

Пілотною громадою Проекту на території Львівщини стала Давидівська ОТГ. Тут вже проводять кадастрові та картографічні роботи. У подальших планах – поширення та застосування Програми на території всіх районів Львівщини.

Також в межах засідання розглянули перспективи розробки та запровадження геопорталу з розпорядження земельними ресурсами, покращення безоплатної юридичної допомоги в сфері земельних відносин та план реалізації заходів на 2018 рік, в тому числі вибір пілотних територій та перспективи розгортання діяльності проекту на 2019-2020 роки.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині очікують пориви сильного вітру
Діти учасників АТО з Львівщини пройдуть тижневу реабілітацію у Грузії
5 липня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок державної власності
Великі платники західного регіону сплатили 4,3 мільярда гривень ЄСВ та понад 1 мільярд гривень ПДФО
Податкову знижку можна отримати до кінця року
Державна комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки: Сокальщина – у «червоній» зоні