k2FtbBdWr1

На Львівщині стартувало VII засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

1

Сьогодні, 3 квітня, у готелі «Дністер» стартувало VII засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

Зазначимо, що  на регіональному рівні Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС у Львові збирається вперше.

Разом з представниками від Уряду України, Представництва ЄС в Україні та Єврокомісії українські та європейські члени Платформи спільно проаналізують виконання Угоди про асоціацію та окреслять пріоритети європейської інтеграції  України на 2019 рік.

Участь у засіданні також взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

«Для Львівщини є стабільним сталий розвиток громадянського суспільства, розвитогк демократії. І, звісно, наш народ, наше населення має давні корені і традиції інтеграції в Європейський Союз і відстоювання європейських цінностей. Саме Львівщина була одною з ініціаторів відстоювання наших прав під час Революції Гідності, Помаранчевої революції, коли над нашою країною нависла певна загроза. Сьогодні ми говоримо про ті досягнення, які ми  здобули. Я вважаю, що це – наша спільна робота: країн ЄС, України та громадських організацій. Згідно з соціологією, 80% населення Львівщини підтримують вступ України у Європейське співтовариство та 70% «за» членство у Північноатлантичному оборонному Альянсі. Саме чинний Президент України Петро Порошенко своїми реальними кроками зумів на конституційному рівні закріпити інтеграцію України в ЄС та в НАТО. І це саме те, що український народ відстоював на Майдані і продовжує сьогодні зі зброєю в руках захищати на Сході країни. І це не лише наші цінності – це цінності усієї Європи», – зазначив Ростислав Замлинський.

Окрім того, він відмітив, що на Львівщині реалізують багато ініціатив за підтримки саме ЄС, які є успішними. Серед них: реформа децентралізації; економічна складова, зокрема, залучення інвестицій та розвиток підприємницького капіталу та інші.

«Перед нами сьогодні стоїть багато викликів, але конкретними справами і діями ми можемо досягнути неабияких результатів. Починаючи від успіху об’єднаних територіальних громад і закінчуючи успіхом реалізації проектів Міжнародної технічної допомоги», – додав Ростислав Замлинський.

За підсумками роботи завтра, 4 квітня, Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС ухвалить спільну декларацію, де громадянське суспільство з України та ЄС офіційно звернеться до Києва та Брюсселя з оцінкою та пропозиціями щодо виконання Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, що «Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС» (УС ПГС) є частиною Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, що створена у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ПГС є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) – з іншої.

Процес утворення УС ПГС був розпочатий у травні 2014 р., коли внаслідок публічного обговорення було створено Оргкомітет.

УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства – громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців, які затверджені Асамблеєю УС ПГС у відповідності до Регламенту:

  • 6 координаторів робочих груп УС ПГС;
  • 3 представників громадських об’єднань;
  • 3 представників профспілок національного рівня;
  • 3 представників організації роботодавців національного рівня.

Головування в УС ПГС здійснюється на ротаційній основі.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львівській ОДА підписали меморандум про співпрацю із ПАТ "Укргазвидобування"
На Жидачівщині відновлюють русло річки Тейсарівка
На Львівщині подискутували про основні принципи здорового способу життя школярів
На Львівщині придбають понад 30 квартир для дітей – сиріт та осіб з їх числа за кошти державного бюд...
В області триває робота із виявлення нелегальних надавачів послуг із працевлаштування за кордоном
“Цей проект про наших п’ять років боротьби”, - Софія Федина під час презентації авторського альбому