k2FtbBdWr1

На Львівщині стартував фестиваль «ORNAMENTY FEST»

1

Сьогодні, 15 вересня, на Львівщині стартував перший транскордонний фольклорний фестиваль «ORNAMENTY FEST». Захід об’єднав танцювальні колективи із України, Литви та Польші.
Розпочався захід круглим столом «Роль культури як рушія суспільних змін». Як зазначила керівник відділу культури ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації» Лілія Плахтій, взаємний обмін культурно зумовленими знаннями, цінностями, досвідом – це ефективний шлях до добросусідства між країнами.

«Особливу увагу під час фестивалю ми приділяємо молоді. Адже молодь – це наше майбутнє і які цінності ми вкладемо в молодь, таке у нас і буде майбутнє. Потрібно активно розвивати молодь, прищеплювати їм найкращі традиції, а фольклор, як відомо, це основи духовності, які формують найкращі людські якості. А це відбувається коли діти разом танцюють, співають, вчать пісні, беруть участь у майстер-класах. Саме в такий спосіб закладаються ідеї добросусідства, миру, які і формують наше майбутнє», – зазначила Лілія Плахтій.

У межах фестивалю у Львівському палаці культури ім. Гната Хоткевича відбудуться майстер-класи національних танців, та із виготовлення українських оберегів. Родзинкою заходу стане майстер-клас та презентація колекції старовинних українських музичних інструментів музикознавця Любомира Кушлика.

«Раніше всі культурні товариства закривались у своєму колі. Проте кожне з них має свою історію і високий професійний рівень. Те, що люди представляють в своїй самодіяльності, має велике майбутнє, адже самодіяльність виходить від серця і душі. Без співпраці та відносин немає розуміння. І я дуже вдячний Львівській ОДА за сприяння культурному діалогу між товариствами, за те, що чимраз більша кількість людей має змогу зрозуміти та побачити красу та рівень товариств», – зазначив Консул із культурних питань Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський.

Зазначимо, що фестиваль «ORNAMENTY FEST» відбувається в межах II Форуму національно-культурних товариств Львівщини «Разом у Незалежній Україні».

«Форум  національно-культурних товариств Львівщини «Разом у Незалежній Україні» вже друге декларує, що різні національності, які спільно живуть, люблять і будують країну зажди можуть сісти за стіл переговорів, а відтак спільними зусиллями вирішити існуючі непорозуміння та напрацювати подальшу ефективну співпрацю. Новинкою цьогорічного Форуму є його міжнародний характер, адже цьогоріч до нас приєднались колективи із закордоння. Другою родзинкою Форуму є фольклорний фестиваль «ORNAMENTY FEST», адже культура, фольклор, народна дипломатія – це є те, що найбільше сприяє порозумінню і вирішенню будь яких проблем», – розповіла начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Леся Корнат.

Нагадаємо, що в межах фестивалю у неділю, 17 вересня, відбудеться круглий стіл за участі представників дипломатичних установ, національно-культурних товариств у приміщенні Львівської ОДА.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На кордоні Старосамбірського району та Республіки Польща виявлено перший спалах АЧС
На Львівщині відбулось громадське обговорення проекту бюджету на 2018 рік
На Львівщині встановлять пам’ятники та інформаційні таблиці учасникам визвольної боротьби
У Львівському обласному молодіжному центрі відбудеться дводенна базова програма "Територія успі...
Освітні аспекти виховання дітей розглянули під час тренінгу
Грошове забезпечення українських військових треба збільшувати – Глава держави