k2FtbBdWr1

На Львівщині стартував Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака

_1576418843_613x321.76141078838_3_0

Сьогодні, 15 грудня, у Львівській Національній філармонії стартував Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. У фойє філармонії презентували тематичну виставку світлин з життя видатного українського оперного співака.

Участь в урочистому відкритті взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко.

«Ми сьогодні, перш за все, вшановуємо пам’ять Героя України, видатного оперного співака Василя Сліпака. Ми беремо приклад з великого українця, який поклав своє життя за Україну, за її волю, свободу та народ. Це настільки потужна постать, що ми зобов’язані пам’ятати, шанувати і примножувати його працю. Конкурс, який сьогодні розпочинаємо, покликаний відібрати найкращих молодих виконавців. Зміст цього конкурсу є надзвичайно важливим, адже це – популяризація, відродження та просвітництво української культури та мистецтва у світі», – наголосив Іван Собко.

Окрім того, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації закцентував увагу присутніх на знаковості конкурсу, адже захід перейшов із площини обласного на новий, Міжнародний рівень.

Цього року участь у конкурсі беруть представники з України, Польщі, Австрії, Китаю, віком від 16 до 30 років.Триватиме конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака до 20 грудня.

Зазначимо, що конкурсні прослуховування відбуватимуться на базі Львівської Національної Філармонії та Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької.

Творче змагання оцінюватиме авторитетне журі, яке очолює солістка Польської Королівської опери, професорка Університету музики ім. Ф. Шопена Ольга Пасічник (Польща).

Члени журі – це відомі музиканти: переможець конкурсів Вінченцо Белліні та Армель Опера – Поль Ґоґлєр (Франція); народний артист України, соліст Львівської Національної Опери, доцент кафедри сольного співу Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка – Олег Лихач; директор та художній керівник Лауреата національної премії ім. Тараса Шевченка Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», заслужений діяч мистецтв України – Дмитро Кацал; оперний режисер, артистичний менеджер – Аксель Кресін (Німеччина) та заслужена артистка України, солістка Львівської Національної Опери – Тетяна Вахновська.

Виконавчий директор заходу – заслужений артист України Олег Созанський.

Нагадаємо, що цього року Конкурс проводиться за підтримки Президента України Володимира Зеленського, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Довідково:

Василь Сліпак– видатний український оперний співак, соліст Паризької Національної Опери, волонтер, учасник бойових дій на Сході України, Герой України, кавалер ордена «За мужність» І ступеня.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

118,2 тис. гривень на Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та родин Героїв Небесно...
У Львівській ОДА презентують програми Skills labs: власна справа та Успішна кар’єра
На Львівщині презентували Центр архітектури, дизайну та урбаністики
На Львівщині за кожною школою закріплять відповідального за вакцинацію проти кору медика
У Львівському обласному молодіжному центрі відбувається реорганізація
Держгеокадастр відновлює реєстрацію земель за принципом екстериторіальності