k2FtbBdWr1

На Львівщині тривають навчання для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад

1

У Головному управлінні Держпраці у Львівській області тривають навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Інспекторам роз’яснюють повноваження, порядок проведення інспекційних відвідувань та вимоги трудового законодавства.

Як розповіла під час навчання начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова органам місцевого самоврядування делеговано повноваження контролю за додержанням законодавства про працю в трьох напрямках: своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та оформлення трудових відносин. Ці питання є пріоритетними на державному рівні та потребують ефективного вирішення вже сьогодні.

Ольга Вільхова закликала представників органів місцевого самоврядування активно проводити інформаційно-роз’яснювальну діяльність серед роботодавців, спрямовану на попередження вчинення порушень вимог законодавства про працю. 

Заступник начальника відділу юридичного забезпечення ГУ Держпраці у Львівській області Іванна Ковальчук повідомила про найбільш типові питання, які виникають при здійсненні контрольно-наглядових заходів. Зокрема вона розповіла про вимоги при оформленні документів та підстави для проведення інспекційних відвідувань. Також інспекторам наголошувалось, що тривалість інспекційного відвідування не може перевищувати 10 робочих днів, а для суб’єктів мікро- та малого підприємництва — двох робочих днів.

Інспектори праці Головного управління поділились з колегами практичними навиками дослідження питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та інспектування суб’єктів господарювання, які мають заборгованість із виплати заробітної плати.

Зазначимо, що в області вже діє Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, а 29 грудня 2017 року наказом Мінсоцполітики затверджено форми бланків, які інспектори праці використовуватимуть під час контрольно-наглядової роботи.

З метою виконання делегованих повноважень 30 органів місцевого самоврядування Львівської області прийняли відповідні рішення щодо реалізації повноважень інспектора праці. З них вже отримали службове посвідчення 14 інспекторів праці органів місцевого самоврядування, а саме представники Бориславської та Дрогобицької міських рад, а також Воле-Баранецької, Гніздичівської, Давидівської, Дублянської, Жовтанецької, Заболотцівської, Магерівської, Нижанковицької, Новокалинівської, Судововишнянської ОТГ.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Задля збереження доріг Львівщини в області працює габаритно-ваговий котроль
Представників ОТГ навчали надавати соціальні послуги в громаді
Олег Синютка вимагає від керівників ОТГ розглянути питання про надбавку працівникам дошкілля
У Львівському обласному молодіжному центрі відбувається реорганізація
На дорогах Львівщини тривають роботи з організації безпеки дорожнього руху
Вітання Президента України Десантно-штурмовим військам Збройних Сил України