k2FtbBdWr1

На Львівщині урочисто відкрили Європейські дні добросусідства

2

Впродовж 28-30 серпня на українсько-польському прикордонні в с. Стаївка, що на Сокальщині, відзначають Європейські дні добросусідства.

У п’ятницю зранку відбулося урочисте відкриття кордону та зустріч учасників Європейських днів добросусідства з польської та української сторони.

Учасників заходу привітав перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський. “Сьогодні ми зібралися у цьому високодуховному місці, щоб вкотре відзначити Європейські дні добросусідства, – сказав Ростислав Замлинський. – Тут наші два народи — український та польський — їх об’єднує спільна молитва, бажання допомогти один одному і головне — відчувати підтримку дружнього нам сусіда. Бажаю усім впродовж цих днів отримати якнайбільше позитиву і той заряд енергії, який панує тут, принести в свої домівки”.

Священнослужителі греко-католицької та римо-католицької церков спільно відслужили Службу Божу та освятили воду біля чудодійного джерела на українсько-польському кордоні.

Опісля для громад України і Польщі відбулося культурно-мистецьке  фольклорне свято, виступи місцевих колективів та концерт духовної музики.

У неділю у місті Белзі запланована молитва за мир і єдність та віче на майдані за поглиблення євроінтеграції України за участі політиків, державних, релігійних та громадських діячів України і Польщі.

Довідка:

Понад десять років поспіль на території розділеного державними кордонами села Корчмин (Польща, Люблінське воєводство) і Стаївка (Україна, Львівська область) щороку проводять транскордонні зустрічі порозуміння та примирення, а в їх рамках – молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої та з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня. Така ініціатива зародилася з благословення Блаженнішого Архієпископа Любомира Гузара.

Мешканці з навколишніх регіонів приходили до цього місця на прощу аж до 1951 року, коли село розділив українсько-польський кордон. Церква опинилася на польському боці, на відстані 500 метрів від кордону, а каплиця з чудодійним джерелом – на українській стороні, на відстані 20 метрів.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Перша в Україні територіальна громада за новим законодавством зареєстрована на Львівщині
Державний архів відкриє виставку на честь Івана Франка
НА КОНКУРС МІКРОПРОЕКТІВ 2017 ЗАРЕЄСТРУВАЛИ 1303 ЗАЯВКИ, - ЛЬВІВСЬКА ОБЛРАДА
Торік на Львівщині з’явилось майже 70 нових спортивних майданчиків
11 вересня о 16:00 год відбудеться зустріч голови РДА з громадськістю сіл Велике Колодно та Печихвос...
У День Незалежності Кам’янеччина вшанувала полеглих героїв