k2FtbBdWr1

На Львівщині відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА

DSC_0536_1527180655_613x407.645_3_0_1540897491_613x407_3_0

1 листопада з нагоди 100-річчя створення Західноукраїнської народної республіки  у Львові на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину урочисто відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА. Пам’ятний знак заввишки понад 8 метрів.

“Працюючи над пам’ятником, ми  зрозуміли, що повинні зобразити дві сили – політичну і мілітарну. Їх процес формування є тривалий, у 1918 році ми дозріли до того, що була проголошена державність.  Пам’ятник у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга-мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується наша держава, тризуб. На сьогодні пам’ятник на стадії завершення і він є символом відновлення нашої історичної пам’яті”, – розповів академік, народний художник України, автор проекту пам’ятника Героям ЗУНРу та УГА Любомир Медвідь.

Відкриття о 13:00 год.

“Розташування пам’ятника композиційно цікаве. Площа, виділена для його створення, ділиться на три сегменти. На третій площадці буде сама композиція, яка складається з піраміди, яку обкладають гранітом і знизу до верху буде композиція цих рук”, – зазначив скульптор Василь Ярич.

Зазначимо, крім спорудження пам’ятника, на Львівщині до 100-річчя ЗУНР триває кампанія з ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина отримала субвенцію для виплати державних допомог
Основні цифри та факти за тиждень, - інформує Львівська ОДА
Пластуни передали Олегові Синютці Вифлеємський вогонь миру
«Цьогоріч ми введемо в екплуатацію три нові школи у сільській місцевості»,- Олег Синютка
Глава держави: Автокефалія церкви – це найвагоміша подія подібна до українського прагнення вступу до...
На Львівщині триває робота із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення