k2FtbBdWr1

На Львівщині відзначають всесвітній День вітру

1_1560424228_613x412.40561146691_3_0

Сьогодні, 13 червня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня вітру, відбувся виїзд на приватне домогосподарство в с. Ситихів Жовківського району, де можна було побачити обладнання, яке використовує енергію вітру, сонця та біопаливо для енергозабезпечення будівель.

Щороку 15 червня відзначається Всесвітній день вітру.

Збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії, в тому числі і вітру, в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави. Станом на червень 2019р. у Львівській області експлуатується три промислові вітрові електричні станції загальною потужністю 33,9 МВт.

«Львівщина має великий вітровий потенціал, альтернативна енергетика активно розвивається, як приватна, так і промислова. В межах області функціонує три вітрових електростанції. За останні роки відсоток відновлювальної енергетики в енергобалансі області зріс більше як на 4 %. Генерація вітрових станцій навіть вища, ніж у сонячних. Щодо сонячних електростанцій, то уже 471 домогосподарства мають такі станції», – зазначив начальник управління енергозбереження Львівської ОДА Андрій Якубовський.

Багато мешканців області встановлюють невеликі вітрогенератори для забезпечення електроенергією власних домівок. Невеликі вітряки можна побачити в Жовківському, Сокальському, Мостиському та інших районах області.

Місцевий мешканець для виробництва електричної енергії для власних потреб використовує вітрогенератор потужністю 1 кВт, встановлений на щоглі висотою 12м., та вісім полікристалічних сонячних панелей потужністю 250 Вт кожна. Для виробництва теплової енергії для опалення будинку  використовується твердопаливний котел, який працює на біопаливі (дровах), а для гарячого водопостачання – геліоколектор.

«Вітрова, сонячна енергетика дозволяють економити і бути енергетично незалежним. Комплексний підхід, який включає вітровий генератор, сонячні панелі та твердопаливний котел, дозволяє увесь будинок забезпечувати електроенергією. Бувають дні, коли є надлишок енергії, тому є плани купити систему акумуляторів, які дозволять накопичувати енергію», – розповів власник Андрій Маршутка.

Метою прес-туру «Приватний вітер» є підвищення розуміння суспільства потенціалу та позитивних ефектів, які дає широкомасштабне використання відновлюваних джерел енергії.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина і канадська провінція Альберта домовилися про співпрацю
Екоосвітяни організували для школярів природоохоронний захід «Первоцвіти просять захисту»
На Львівщині вшанують 74-річницю депортації кримських татар
На Львівщині стартувала конференція про соціальну роботу
Природоохоронці «Північного Поділля» взяли участь в урочистих заходах на честь Маркіяна Шашкевича
Реформи управління земельними відносинами - у центрі конференції в столиці