k2FtbBdWr1

На Львівщині визначили ліміти заготівлі ягід та грибів у лісах

5

У Львівській області затвердили ліміти на ягоди, плоди і гриби, які можна збирати у лісах. Зокрема, згідно із розпорядженням голови облдержадміністрації, встановлено обмеження на заготівлю дикорослих ягід, зокрема чорниці звичайної – 893 тонн, малини звичайної – 33 т, ожини звичайної – 94,4 т, горобини звичайної – 11,5 т, бузини чорної – 12,1 т, брусниці – 1,1 т. Щодо грибів, то їх ліміти на теренах Львівщини загалом становлять 156,2 тонн свіжої продукції: білих – 33 т, маслюків звичайних – 6,2 т та опеньків осінніх – 117 т. Також цьогоріч дозволено заготовляти 27,3 тис. новорічних ялинок та 1,8 тонн горіхів.

“Традиційно для Львівщини збір лісових культур є суттєвим сезонним заробітком. Це значно сприяє розвитку підприємництва, оскільки наші підприємці є одними з найактивніших у заготівлі та експорті ягід та грибів”, – розповів перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський.

За використання встановлених обмежень зі збору лісових культур підприємці сплачуватимуть кошти до місцевих бюджетів, що, у свою чергу, буде додатковим джерелом їх наповнення. Зокрема, за умови повного використання лімітів очікується надходження в розмірі близько 1 млн. грн. до місцевих бюджетів.

“Ми заохочуємо підприємців, використовувати ці ліміти у своїй господарській діяльності. Адже лише так вони матимуть законні підстави для експорту продукції. – розповідає Ростислав Замлинський. – Ці ліміти доведені до всіх лісгоспів у достатніх обсягах. Тому всі, хто займається неофіційною заготівлею ягід, по суті обкрадають місцеву громаду і діють не у правовому полі”.

Наголосимо, що суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю плодів, ягід, грибів тощо необхідно звертатись до лісогосподарських підприємств, яким власне й затверджені ліміти.

Адреси та контакти лісгоспів можна знайти на сайті Львівського ОУЛМГ за посиланням: www.lvivlis.com.ua/uk/contacts_enterprises/.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: