k2FtbBdWr1

На Львівщині з робочим візитом перебуває Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

1

Cьогодні, 2 березня, під час робочого візиту на Львівщину Міністр закордонних справ України Павло Клімкін  зустрівся з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою та головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним.

Під час зустрічі очільник області ознайомив Міністра закордонних справ України із інвестиційним кліматом Львівщини, зокрема закцентував увагу на створенні нових підприємств.

“Високі заробітні плати можуть зупинити виїзд українців за кордон, на Львівщині діють такі підприємства як «Леоні», «Фуджікура», «Бадер». Буквально вчора на Львівщині ми відкрили підприємство «Лембергміт» з переробки м’яса, достатньо автоматизоване. Окрім того, відкрили у с. Сопошин, що на Жовківщині підприємство з переробки меду. Такими підприємства ми мусимо закріпити людей”,  – наголосив Олег Синютка.

Також під час зустрічі розглянули результати міжнародного співробітництва Львівської області та важливість збереження історичної пам’яті.

“Я дякую за гостинність і якщо ми будемо пам’ятати історію,  вшановувати людей це буде правильно, я вважаю що у нас є своя історична політика, якщо ми почнемо дивитись правдиво на нашу історію”, – зазначив Павло Клімкін.

Також сторони розглянули покращення інфраструктури пунктів пропуску, розширення авіасполучення Львова з містами найближчого закордоння, методи залучення іноземних інвестицій в економіку області.

Зазначимо, що 3 березня Павло Клімкін очолить делегацію українців, яка  вшанує трагічно загиблих у Павлокомі українців.

Довідково:

Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це Динівський повіт Підкарпатського воєводства Республіки Польща). Вперше село Павлокома згадується у документах 1441 року як маєтність перемишльського каштеляна Миколая Кміти. Архівні документи свідчать, що вже 1595 року там існувала парафія східного обряду. Напередодні Другої світової війни с. Павлокома налічувала 1370 мешканців, у тому числі 1190 українців, 170 поляків (із них 100 колоністів) і десятьох євреїв.

2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо-„Вацлав“) разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павловому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Під час рейдів у Львівській області виявили 61 дитину без батьківської опіки
Молодіжний ХАБ «Космодром» відсвяткував рік діяльності
У Мінприроди розглянули створення національного природного парку “Надбужжя” імені Блаженнішого Любом...
На Львівщині завершився I етап Всеукраїнського профілактичного заходу "Урок"
Під час карантину особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, роздаватимуть безкоштовні ...
Львівщина відзначає 157- річчя з дня народження Євгена Петрушевича