k2FtbBdWr1

На могилі Українських Січових Стрільців у селі Забужжя освячено пам’ятний хрест

DSC05657 - Копія

1 листопада, у день 100-ї річниці проголошення ЗУНР у селі Забужжя відкрили пам’ятний хрест Січовим стрільцям героїчно полеглим у боротьбі за волю України. У відкриті взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський, заступник голови районної ради Наталія Мудрик, міський голова Олег Омелян, громадськість Кам’янеччини.

Настоятелі храмів УГКЦ о. Юрій Мовчан, УПЦ КП о. Микола Єрмішин та УПЦ КП о. Володимир Котоус відслужили панахиду за полеглими українськими героями в боротьбі за Україну, освятили пам’ятний хрест.

Присутні виконали Державний Гімн України, вшанували мовчанням борців за волю, свободу та незалежність України, від влади та громадськості були покладені кошик квітів до пам’ятного хреста.

До присутніх звернувся Андрій Вашківський: «Листопадове повстання, яке відбулося у нас в Галичині 100 років тому, призвело до появи на карті Європи Західно-Української Народної Республіки. Її утворення було продовженням боротьби за державність, розпочатої ще у середині XIX століття українцями, які проживали у межах тогочасної Австро-Угорської імперії. Листопадовий чин – значний етап української історії. Результатом прагнення українців жити в єдиній соборній державі стало проголошення Акта злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки 1919 р. Цей вибір вони захищали в жорстокій боротьбі із зовнішніми та внутрішніми ворогами».

Перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Станіславович побажав усім тих почуттів гордості за нашу націю, що сповідували учасники Листопадового Чину, побажав мати у своїх серцях оцю віру в незалежність, соборність нашої держави. Зазначив, що сьогодні в надзвичайно складний час, коли на східних кордонах нашої держави іде війна з нашим ворогом – російським окупантом, як ніколи, для нас є важливими ідеали свободи, незалежності та єдності Української Держави та української нації. Україна у нас єдина і ми її нікому не віддамо.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: