k2FtbBdWr1

На Мостищині відзначили 600-річчя села Тщенець Волицької ОТГ

1

15 липня, на Мостищині відбулись урочистості з нагоди відзначення 600-річчя села Тщенець Волицької ОТГ. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«600 років тому, коли люди засновували це місце, яке звалося Тростянець, вони мабуть мріяли, щоб тут завжди жили добрі і щасливі мешканці. І сьогодні це залежить від нас. Бажаю вам, щоб створення Волицької об’єднаної територіальної громади стало новим поштовхом для розвитку села  та кожного його мешканця.  Проте варто пам’ятати, що перед нами, як перед громадою і громадянами України, сьогодні стоять великі завдання. Це  – мир на нашій землі, яким ми тут на Львівщині завдячуємо і 14 хлопцям вашої громади, які пройшли війну, єдина Помісна Автокефальна церква та кордон Європейського Союзу посунутий далеко на Схід, ставши водночас кордоном України і ЄС. І я переконаний, що ми це все обов’язково зробимо.  Адже, як сказав сьогодні Президент України під час прощі до Зарваниці, армія боронить землю, мова боронить націю, а віра боронить душу»,-  наголосив Олег Синютка.

Також очільник області передав шість сотень книг у народний дім Волицької ОТГ.

«Бажаю, щоб ці книги, стали добрим стартом для маленьких читачів вашої громади. Адже за дітьми майбутнє, світле майбутнє нашої України», –  додав Олег Синютка.

В межах святкування відбулись виступи учасників художньої самодіяльності,артистів естрадного мистецтва,  частування, а також різноманітні конкурси та розваги для дорослих та дітей.

Зазначимо, що перша письмова згадка про Тщенець датується до 1418 року, хоча  виникло село значно раніше і називалося Тростянець. Назва пішла від слова тростина, яка рясно росла в заплавах річки Тростянка. До 1918 року в селі була однокласна школа, у 1939 році – відкрили початкову школу, а у 1944 році – семирічну, яка проіснувала до 1960 року. Зараз село Тщенець належить до Волицької об’єднаної територіальної громади. У селі розташований парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва — Парк XVIII століття.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

«Рука допомоги». Як малозабезпечені стають бізнесменами
Мешканців області закликають не спалювати суху траву та сміття
Де зігрітися: перелік пунктів обігріву на території Львівської області
На Львівщині продали право оренди майже сотні земельних ділянок
«Армія – це не збіговисько невдах…», - кіборг Олег Височанський під час фотопроекту «Незламні кіборг...
У Львівському історичному музеї презентують виставку «Львів: подорож у середні віки»