k2FtbBdWr1

На Старосамбірщині відкрили меморіальну дошку видатному українцю Івану Могильницькому

1

6 листопада, в селі Дроздовичі Старосамбірського району  відкрили меморіальну дошку та стелу пам’яті о. Івану Могильницькому – українському освітньому і церковному діячеві, вченому-філологу, парафіяльному священику у с. Дроздовичі (з 1800 до 1815 р).

В заходах взяли участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, перший заступник голови Старосамбірської райдержадміністрації Ігор Жук, голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька, науковці, громадськість.

“Якби кожен з нас робив хоча б десяту частину того, що зробив отець Іван Могильницький, не лише в себе на подвір’ї, але й у своєму селі, місті, державі, то ми б жили в процвітаючій та могутній державі. Ваша громада зробила перший крок в цьому напрямку об’єднавшись в спроможну громаду, що дало старт реформам з децентралізації”.

Довідка:

У Дроздовичах 1806 р за клопотанням Івана Могильницького було організовано першу в окрузі народну школу. З 1816 – ректор новозаснованого дяко-вчительського інституту в Перемишлі. З 1817 р Іван Могильницький – інспектор шкіл Перемишльської єпархії УГКЦ. Підготував і видав низку підручників українською мовою для народних шкіл: “Буквар славено-руського язика” , “Катехізис малий”. Створив першу в Галичині граматику української мови – підручник “Граматика язика словено-руського”. Домагався поширення мережі українських народних шкіл.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: