k2FtbBdWr1

На території “сокальського скотомогильника” зафіксували перевищення норми шкідливих сполук

1

Фахівці Державної екологічної інспекції у Львівській області досліджують проби води та ґрунту, відібрані на місці нещодавно виявленого скотомогильника на Сокальщині. За результатами аналізу води у місці захоронення решток тварин, зафіксовано перевищення гранично допустимих норм концентрацій низки шкідливих сполук. Зокрема, амонію – у понад 13 разів, фосфатів – у 10, поверхнево-активних речовин – у 7,8. Разом із тим, спеціалісти інспекції виявили й перевищення викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Як розповів начальник екоінспекції Роман Дасюк, це лише перші результати лабораторних досліджень. “Перевірка триватиме 10 днів, на завершення якої ми матимемо комплексний аналіз ґрунту та води”, – пояснив він.

За розрахунками фахівців, загальна площа несанкціонованого скотомогильника становить 4 900 м2, з яких 425 м2 – територія підприємств, що розташовані поруч.

Нагадаємо, що у рамках кримінального провадження розпочато позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТзОВ “Євро-Комерс” та ТзОВ “Галичпродукт”, які в межах Бендюзького лісництва розробляють і переробляють м’ясо свійських тварин.

За словами Романа Дасюка, до прокуратури Сокальського району також скеровано подання про перевірку ще одного підприємства – ТзОВ “Інкомінвест”, що теж здійснює комерційну діяльність на цій території.

Перших результатів і рішень з цього приводу варто очікувати 6 травня.

Довідка

Несанкціонований скотомогильник виявили минулого тижня у межах Бендюзького лісництва Радехівського лісомисливського господарства. Обстеження місця здійснили директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Олексій Балицький, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Роман Дасюк, голова Сокальської РДА Львівської області Олег Кожушко, спеціалісти Державної екологічної інспекції у Львівській області, представники Сокальського райвідділу міліції та районної прокуратури.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Уляна Ціздин виборола дві золоті медалі на Всесвітніх Іграх серед незрячих спортсменів у Сеулі
Турнір пам’яті Митрополита Андрея Шептицького у Львові зібрав майже півсотні юних шахістів
Зустріч з представниками бізнесу за ,,круглим столом”
Великі платники податків до бюджетів усіх рівнів сплатили понад 2,8 млрд гривень
Держава сплатить до 70 % вартості автобусів для опорних шкіл
У Кам'янеччині В'ячеслав Бабич планує бізнес завдяки Проекту "Рука Допомоги"