k2FtbBdWr1

На Жовківщині вшанували жертв Пирятинської трагедії

1

Вшанування героїв та трагічних подій у Пирятині розпочалось походом процесії від знака Хреста в с. Пирятин до каплиці Преображення Господнього. Місцевий священик та отці сусідніх парафій відправили Службу Божу, під час якої жителі традиційно у свято Спаса освятили овочі та фрукти.

Після Святої Літургії відслужили Панахиду біля монумента героям-пирятинцям, які захищали свою домівку від військ НКВС.

У пам’ятних заходах з нагоди 73-ої річниці Пирятинської трагедії взяли представники інтелігенції, науковці та громадські діячі. Віддати шану героям приїхала також заступник голови-керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Усі присутні також урочисто покалали квіти та взяли участь у пам`ятному віче. На завершення відбувся концерт патріотичної та повстанської пісні.

Довідка

Однією з перших у с. Пирятин на Жовківщині виникла сотня УПА. На свято Спаса, 19 серпня 1944 року, один з куренів вступив у нерівний бій з каральними загонами НКВС. Сили супротивників становили майже 10 000 військових за підтримки танків, артилерії, літаків. У результаті боїв НКВС спалили навколишні села, десятки селян закатували, вивезли в Сибір та повністю пограбували сільські господарства.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині оголошено конкурсний відбір пілотних міст для впровадження енергоощадних заходів
15 травня – День пам'яті жертв політичних репресій
Троє посадовців Львівської ОДА отримали подяки Прем`єр-міністра України
Розвиток громадянського суспільства - ключовий напрям співпраці Львівської ОДА з громадськими органі...
Львівщина – новий центр бізнес-послуг, - Роман Матис
На Львівщині розпочали ремонт автомобільної дороги Куликів-Великосілки