k2FtbBdWr1

“Надзвичайники” застерігають: настає період підвищеної пожежонебезпеки

1

Протягом останнього тижня на території 9-ти районів Львівської області та міста Львова зафіксовано 88 випадків горіння сухої трави на загальній площі понад 10 гектарів. Усі вогнища своєчасно погасили пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

У департаменті з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації нагадують, що за порушення природоохоронного законодавства, у тому числі за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Із початку пожежонебезпечного періоду у цьому році на території Львівщини затримано та притягнуто до адміністративної відповідальності 115 порушників.

Особливу увагу людей “надзвичайники” загострюють напередодні настання тепла та травневих свят, коли люди масово виїзджатимуть на пікніки у ліси та лісосмуги, до водойм і на дачні ділянки. Зазвичай у такий період різко збільшується кількість пожеж у лісах, загорянь сухостою довкола дачних ділянок та у приватному секторі. Тому розкладати вогнища та застосовувати відкритий вогонь у лісі заборонено! Особливо у хвойному лісі. Заборонено також розпалювати багаття на торфовищах.

Спалювання залишків рослинності та сміття окрім посилення пожежонебезпеки неприпустиме ще й через екологічні чинники: повітря отруюють шкідливі хімічні сполуки, що знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: