k2FtbBdWr1

«Наше пріоритетне і найголовніше завдання – допомогти Україні відзискати свою територіальну цілісність, вигнати всі ворожі сили зі Сходу України» – Євген Чолій

1

27 серпня, відбулось офіційне відкриття Днів української діаспори  з нагоди 50-ліття Світового конгресу українців.

На площі біля пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому відбулись урочистості за участі очільника СКУ Євгена Чолія, голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, ректора Львівської політехніки Юрія Бобала, духівництва та громадськості.

У своєму виступі Євген Чолій запевнив, що Світовий Конгрес всіляко боротиметься із російською пропагандою за кордоном, окрім того учора, на річних загальних зборах Конгресу його учасники визначили пріоритетне завдання для подальшої діяльності СКУ.
«Наше пріоритетне і найголовніше завдання – допомогти Україні відзискати свою територіальну цілісність, вигнати всі ворожі сили зі Сходу України» – наголосив очільник Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

«Найбільші мої слова вдячності, шановні мої українці,за те, що Ви з покоління в покоління передаєте українське слово, пісню та ідентичність. І ми сьогодні гордимося тим, що ми живемо в незалежній країні, що розправляє свої плечі, ми маємо до кого звернутися, маємо кого просити про лобізм і відстоювання інтересів України у всьому світі» – акцентував у своєму виступі очільник Львівщини Олег Синютка.

Уже у понеділок, 28 серпня у Національному університеті «Львівська політехніка» у межах святкування 50-ліття СКУ презентують історико-документальну виставку, а також відбудеться V Міжнародний конгрес «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» та Міжнародна науково-практична конференція «Світовий конгрес українців: вчора, сьогодні, завтра».

Також, 29 серпня, у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького презентують виставку творів митців діаспори.

Завершаться святкування Урочистою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: