k2FtbBdWr1

Незадекларована праця в Україні та роль інспекції праці в її подоланні

легалмал (1)

8 червня в приміщенні Кам’янка-Бузького районного центру зайнятості проведено інформаційний семінар на тему «Незадекларована праця – оплачувана діяльність працівника, яка офіційно не оформлена або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства». У семінарі взяв участь заступник голови райдержадміністрації Михайло Мазяр.

Ольга Курій, головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області, доповіла, що Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня – серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області. Основною метою проекту є не лише виявлення фактів неофіційного працевлаштування, але й з’ясування причин, які його зумовлюють. Насамперед, Головним управлінням Держпраці у Львівській області проводитиметься інформаційна складова Пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу щодо інформування роботодавців, працівників та інших груп населення про намір проведення інспекційної кампанії та виділення певного часу на те, щоб роботодавці та працівники  оформили належним чином трудові відносини.

До слова, Михайло Мазяр повідомив про те, що інспекційні відвідування здійснюватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017.  № 295 та набув чинності 16.05.2017. Окрім того, головним державним інспектором ГУ Держпраці у Львівській області звернуто увагу на значне збільшення розмірів штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачених статтею 265 Кодексу законів про працю України. Так,  у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень. Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

На завершення зустрічі підкреслено основне завдання компанії – визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію із зацікавленими органами державної влади та соціальними партнерами.          


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Близько 500 бійців 80-ї аеромобільної бригади повернулися додому із зони АТО
Посилення пожежної безпеки в пожежонебезпечний весняно-літній період 2015 року
Відбулося засідання методичного об’єднання учителів предметників
Кам’янка-Бузький район одержав субвенцію з державного бюджету
Громаді Кам`янка-Бузької показали виставу "Наталка Полтавка"
Проведено ремонт дороги загального користування місцевого значення С140829 Тишиця – Старий Добротвір