k2FtbBdWr1

Незважаючи на карантин вчителі історії ЗЗСО району провели заходи щодо Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу онлайн

18189

18 травня відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року №792 в Україні вшановували День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – пам’ять про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинули на його історичний шлях.

Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу залишається  важливим ще й тому, що на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим масового поширення набули прояви релігійної та національної нетерпимості до громадян України, в тому числі організація етнічно і політично вмотивованих переслідувань кримських татар, їхніх інституцій, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу. Все це свідчить про свідому політику етноциду з боку окупаційної влади Російської Федерації.

Через загрозу зараження коронавірусною інфекцією COVID-19 та встановлений карантин, що діє з 12 березня 2020 р. до 22 травня 2020 р. на всій території України, підготувати та провести відповідні заходи, які традиційно відбуваються 18 травня, з вшанування трагедії кримськотатарського народу на належному державному рівні не було  можливим. Однак  вчителями історії ЗЗСО району було організовано покази документальних фільмів,  он-лайн тематичні лекції   та уроки  про депортацію кримськотатарського народу з Криму, розпочату НКВС 18 травня 1944 року – за допомогою  засобів інтернет ресурсів. Також рекомендовано до перегляду  фільми  «Хайтарма» та  «Чужа молитва», присвячені трагічним подіям, пов’язаним із геноцидом кримськотатарського народу та осіб інших національностей.

Проведення таких заходів дозволило  забезпечити на відповідному рівні практичне вирішення питань, пов’язаних із підготовкою та вшануванням  Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу,  проявом належної  шани  до  трагічних  сторінок  історії кримськотатарського народу, його культури  та традицій.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: