k2FtbBdWr1

“Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ” – Кам’янеччина відзначила День Соборності України

гол

22 січня – День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Напередодні державного свята у Кам’янка-Бузькому районному Народному домі відбулася урочиста академія. В ній взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Кирилич, голова районної ради Тарас Келеберда, секретар Кам’янка-Бузької міської об’єднаної громади Володимир Бусель. Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих за волю і незалежність України. Відбулося покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері, барельєфу генерал-хорунжого, Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, могили Українських Січових Стрільців. 

Подвиги Героїв вписано у сторінки української історії. Вони надихають на жертовність, відданість, патріотизм. Але захист України це й смерть… Звучали імена Героїв Небесної Сотні – Юрій Вербицький, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник. Це перші загиблі учасники протестів на Майдані.

-Для сучасної України, яка переживає черговий етап боротьби за свою територіальну цілісність, суверенність та незалежність, 99-а річниця Соборності нерозривно пов’язана з не менш вагомими подіями, що єднають різні століття. Це річниця проголошення у 2018 році незалежності УНР, роковини трагічної загибелі активістів Євромайдану, – сказала учитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Кам’янка-Бузька Леся Шпот.

Лектор розповіла про історичне значення подій в Україні на початку ХХ та ХХІ століть. Наголосила, що лише нам, нащадкам великих українців, належить берегти і творити історію своєї держави. А перемога неодмінно прийде. Бо Мудрість: єдина Україна. Вона найкраще виражена у словах українського поета Дмитра Чередниченка: “Одна від Заходу й до Сходу Володарка земель і вод — Ніхто не ділить хай народу, Бо не поділиться народ!”.

Україні, мужньому українському народові склали пісню свободи самодіяльні колективи  Кам’янка-Бузького районного Народного дому, ЦТДЮ, Кам’янка-Бузької музичної школи. Виступила хорова капела “Надбужанка”, якою керує Богдан Ковалюк, жіночий аматорський вокальний ансамбль РНД, солісти Андріан та Аліна Сав’як, Олександр Курій, Даяна Малишко, Анастасія Хаба, танцюристи – зразкова студія “Мрія” ЦТДЮ, керівники Алла Ковалюк та Зоряна Сікорська  та інші. Ведуча заходу – завідувач сектору культури РДА Любов Водоніс.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львівській ОДА відбулась зустріч з родинами Героїв Небесної Сотні
Понад 60 млн гривень військового збору – від великого бізнесу Західного регіону
Департамент екології ЛОДА – серед переможців Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел"
Торік власники паїв на Львівщині отримали понад 350 млн гривень від оренди земельних ділянок
На Львівщині стартує Школа експортера для початківців
Маркіян Мальський ініціював проєкт «LIFT» для пошуку голів РДА