k2FtbBdWr1

Новояричівські пластуни передали Володимиру Кириличу Вифлеємський Вогонь Миру

Без імені

Сьогодні, 4 січня, пластуни Новояричівської станиці урочисто передали Вифлеємський Вогонь голові райдержадміністрації Володимиру Кириличу.  Сеньйор-пластун Михайло Ревуцький сказав: “Передаючи цей Вогонь, ми хочемо, щоб він запалав у серцях і домівках кожного кам”янчанина, в колективах нашого району. Щоб прийдешнє Різдво усі могли зустріти у Мирі, Любові та ЗлагодіБажаю доброї роботи на благо Кам”янеччини та України”. Пластуни Олег та Мар”ян Дмитраші, Богдан та Олександр Твардовські виконали для присутніх “Пісню Вифлеємського Вогню”.

Теплі слова адресував Володимир Кирилич пластунам і їх керівникові за організовану акцію. “Це надзвичайно гарна традиція, дякую Вам за велику духовність, патріотизм і бажаю досягнути висот пластового духу, цікавих Вам вишколів, вірних друзів та успіхів у навчанні”, – побажав керівник району. Тепер усі зможуть отримати Вогонь в приймальній РДА.

Олег Дмитраш захоплено розповів про те, що Вифлеємський Вогонь Миру почали передавати з 1986 року. Цю традицію ініціювало Австрійське радіо. Вогонь запалюється у Вифлеємі і скаути понад 25 різних країн Європи, а цьогоріч долучилися скаути США,  привезли Вогонь у свої країни. Мета акції – розповсюдження Вифлеємського Вогню, разом з тим –  принести мир і злагоду у кожну  домівку. “Ми взяли Вогонь із церкви св. Юра у Львові, передали його віруючим і вірним, усім бажаючим, – розповідає Михайло Ревуцький. – Це наша традиційна акція з 2000 року – часу створення пласту в нашому районі. Цього року крім яричівського регіону, ми привезли Вогонь у державні установи, організації, храми міста Кам”янка-Бузька”.

Вогонь запалюють щороку напередодні Різдва в базиліці Різдва Христового у Вифлеємі, що на місці народження Ісуса. Його передали Президенту України. Кожен охочий може взяти собі його у храмах міста, де він зберігається до Йордану – 19 січня. Також родина в нашому краї запалюють Вогонь з Вифлеєму на своєму Різдвяному столі.

Довідково: Цього року передання на українсько-польському кордоні відбулося 19 грудня. Польські харцери в традиційному скаутському колі передали Вифлеємський вогонь українським пластунам. Після цього Вифлеємський вогонь передали на зберігання до Собору святого Юра. До Різдвяних свят Вифлеємський вогонь побуває в дитячих будинках, інтернатах, сиротинцях. Також львівські пластуни брали участь в урочистому старті цієї благодійної естафети 12 грудня у Відні.

Вперше Вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно ж відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

DSC04679

 

DSC04685 - Копія


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: