k2FtbBdWr1

Новий рекорд України: понад 400 бандуристів з Львівщини одночасно виконали Шевченків “Заповіт” і “Реве та стогне Дніпр широкий”

IMG_8970_1552129555_613x471.67491961415_3_0

9 березня, у день 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у Львові встановили національний рекорд за наймасовіше бандурне виконання пісень на слова Кобзаря.

Відтак, 407 бандуристів з різних районів Львівщини одночасно  виконали “Заповіт”, а також  “Реве та стогне Дніпр широкий”

Це культурно-мистецьке дійство увійшло у “Книгу рекордів України”.

“У 2016 році у Херсоні встановили рекорд України, тоді зібралось 132 бандуристи. Сьогоднішній результат у Львові перевершив цей рекорд майже в три рази, кількість бандуристів і бандуристок – 407. Рекорд України встановлено”, – зазначив представник  Національного  Реєстру Рекордів України Павло Горішевський.

Cертифікат про встановлення рекорду вручили голові Львівської ОДА Олегу Синютці.

“Ми сьогодні стали свідками не лише  національного рекорду, а й нашої спільної перемоги. Перемоги усіх українців в Україні та у світі. Бо наша правда є в нашій історії, наша сила – в могутній модернізованій армії, а наша воля – в наших руках. Україна – це там, де говорять і співають українською, де є могили наших пращурів, де “Отче наш” звучить українською і де українському звучить непереможне Шевченкова слово: “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине. От де, люди, наша слава. Слава Україні!””, – наголосив очільник області.

Зазначимо, партитури для сього проекту написав  відомий український композитор Іван Небесний.  Вперше разом з бандуристами  спільно співали  Академічна хорова капела “Дударик”  та солісти – Петро Радейко, Назар Савко та Назар Лозинський.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Тендер по гемодіалізу проведуть наступного тижня
Яворів відсвяткував свято Спаса фестивалем меду
За півроку підприємства Львівщини експортували товарів на понад 720 млн доларів
На місці просідання земної поверхні поблизу Трускавця відповідальні служби моніторять ситуацію
У Яворові в межах Дня Захисника України стартував Пластовий рік
Понад 1,8 млрд грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів надійшло до державно...