k2FtbBdWr1

Об’єднані однією метою

1

 

«Люби ближнього свого, як самого себе», – для когось це звичний набір слів, хтось упізнає в фразі Божу заповідь, і лише небагато із нас визнають глибокий зміст цієї думки своїм життєвим кредо. Почути людину, зрозуміти її проблеми та вчасно подати руку допомоги – це не так уже й багато. Особливо, якщо врахувати, що для подолання труднощів кожний крок окремої особи чи організації може мати ключове значення.

Задля оперативного вирішення гострих соціальних питань найбільш уразливих категорій краян – внутрішніх мігрантів і демобілізованих учасників антитерористичної операції – у Кам’янка-Бузькому районному центрі зайнятості в рамках загальнообласної акції «Під одним дахом» відбувся День відкритих дверей. У заході взяли участь представники органів місцевої влади, у т. ч. управління соціального захисту, Пенсійного фонду, медичної сфери та ін.

2

Користуючись можливістю почути компетентні коментарі щодо шляхів розв’язання різних проблем життєдіяльності, запрошені не губилися й активно тестували чиновницьку братію на предмет знання чинного законодавства. В умовах зростання вартості комунальних платежів найбільш болюча тема – призначення субсидій. Отож керівнику управління соціального захисту А. Загайко, його заступнику О. Луць і начальнику відділу грошових виплат та компенсацій Т. Гавришко довелося раз у раз у відповідях посилатися на законодавчі норми, щоби задовольнити інформаційні запити гостей зустрічі.

Різноплановістю відзначалися питання, адресовані Р. Ткачишину, в. о. голови районної державної адміністрації. Присутні цікавилися переліком пільг, на які можуть розраховувати учасники АТО, порядком їх отримання, можливостями органів влади щодо витребування окремих документів, рухом квартирної черги, процедурою влаштування дітей у дошкільні заклади тощо. Не сумував й В. Лень, начальник відділу Держземагентства. Невщухаюча у пресі колотнеча навколо виділення земельних ділянок під час спілкування з посадовцем не мала продовження: чітко сформульовані питання колишніх армійців розчинялися в його докладних відповідях.

Неабиякий інтерес викликала розповідь Л. Круглянко, головного лікаря Добротвірської міської лікарні, про відкриття відділення для відновного лікування краян із захворюваннями центральної і периферичної нервової системи та наслідками травм, а також осіб з проблемами опорно-рухового апарату. І, звісно, неоціненною була психологічна підтримка фахівця районного центру для дітей, сім’ї та молоді Г. Паньонтко та психолога Кам’янка-Бузької загальноосвітньої школи № 2 О. Мазуркевич.

Щобудня двері центру зайнятості відкриті для відвідувачів. Проте цього дня особливо відрадно було бачити у ЦЗ тих, хто донедавна не наважувався звернутися за допомогою до соціальних працівників і нарешті переступив поріг державної установи. Сподіваємося, що це – свідчення зростаючої довіри.

Важко переоцінити корисність від проведення Дня відкритих дверей. Усі учасники одноголосно погодилися, що саме така неформальна, поза кабінетна форма спілкування сприяє позитивним результатам. Наприкінці зустрічі директор центру зайнятості О. Довганик вислухала пропозиції надавачів консультаційних послуг задля удосконалення рівня проведення подібних заходів у майбутньому.

Як з’ясувалося, не так уже й багато потрібно задля надання допомоги ближньому. Головне – уміло поєднати особисту небайдужість до чужої біди з повноваженнями, делегованими державою.

 

Вікторія САВ’ЯК,

заступник директора Кам’янка-Бузького

районного центру зайнятості


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: