k2FtbBdWr1

Об»єднання територіальних громад

барила

 

(Із виступу начальника управління фінансів РДА Людмили Барили на сесії районної ради).

Відповідно до схваленого райдержадміністрацією плану об»єднання територіальних громад (ОТГ) району управлінням фінансів РДА за участю структурних підрозділів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування проведено розрахунки бюджетів по 4-х ОТГ району.

Розрахунки проведено виходячи із зведених показників місцевих бюджетів району на 2016 рік та діючої мережі і штатів бюджетних установ. Зазначена методика розрахунків бюджетів об»єднаних територіальних громад застосована обласною державною адміністрацією  на рівні усіх районів області.

  Доходи бюджетів ОТГ обраховано виходячи із фактичних надходжень за 5 місяців поточного року з урахуванням очікуваних надходжень у 2016 році

Трансферти з Державного бюджету (освітня субвенція та медична субвенція) розподілено між громадами відповідно до обсягів, затверджених у Державному бюджеті для Кам»янка-Бузького району на 2016 рік.

Базову та реверсну дотації визначено відповідно до ст. 98 БКУ (горизонтальне вирівнювання податкоспроможності обласних бюджетів) із врахуванням індексів податкоспроможності відповідних бюджетів. 

Видатки бюджетів 4 об»єднаних територіальних громад

обраховано відповідно до затверджених у відповідних місцевих бюджетах обсягів видатків на освіту, культуру, охорону здоров»я, державне управління, соц. захист населення, ЖКГ тощо з урахуванням внесених змін у січні-травні 2016 року.

В умовах діючого бюджетного і податкового законодавства поряд із 4 бюджетами  ОТГ залишається районний бюджет, через який фінансуються державні програми соціального захисту, видатки на стаціонарні відділення лікарень, районна рада.

 За умови моделювання 4-х ОТГ усі чотири об»єднані громади будуть фінансово спроможними та мають право на існування.

Зокрема, очікується профіцит (перевищення доходів над видатками) по  Кам»янка-Бузькій ОТГ  7157,5тис. грн.., Добротвірській – 6723,5 тис. грн.., Новояричівській -9728,5 тис. грн., Жовтанецькій – 4056,5 тис. грн..

По районному бюджету – дефіцит 5174,7тис. грн.

 При цьому базова дотація з Державного бюджету – 10220,9 тис. грн., в т. ч. Новояричівська ОТГ– 7249,6  тис. грн…, Жовтанецька – 2971,3 тис. грн..

Реверсна дотація по Добротвірській ОТГ- 1089,6 тис. грн.

 За умови моделювання 1 ОТГ:

 Профіцит Кам»янка-Бузької  ОТГ – 22031,6 тис. грн., по районному бюджету – дефіцит 5174,7 тис. грн.

Базова дотація – 2840,6 тис. грн. (менше на 7380,3 тис. грн. від 1 варіанту), реверсна дотація відсутня.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: