k2FtbBdWr1

Обережно з обприскуванням – цвітуть ріпаки

00613554

У посівах озимого ріпаку продовжується заселення і пошкодження рослин жуками ріпакового квіткоїда, прихованохоботників. За умови досягнення критичної їх чисельності (5-6 жуків на рослину квіткоїда, прихованохоботників) посіви культури обприскують одним з інсектицидів: Біскайя 240 OD, о.д. 0,25 л/га; Вантекс, мк.с. 0,04-0,06 л/га; Децис Профі 25 WG, в.г. 0,07 л/га або аналогами. За появи ознак пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу тощо посіви обробляють Альєттом, з.п. 1,2-1,8 кг/га, Ридомілом Голд МЦ, в.г. 2,5, іншими.

Для попередження отруєння пестицидами бджіл на ріпакових полях та інших квітучих рослинах і, відповідно до Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл (яка є обов’язковою для виконання всіма організаціями) необхідно:

– профілактика отруєння бджіл базується на суворому дотриманні регламентів застосування токсичних для бджіл речовин;

– власників пасік сповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосованого пестициду, місця, часу і способу проведення обробки, вказують час ізоляції бджіл;

– обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові і вечірні години;

– не допускають обробку квітучих медоносів під час масового льоту бджіл.

Застосування пестицидів регламентується Державними санітарними правилами ДСП8.8.1.2.001-98, а саме:

  1. Асортимент, норми, кратність застосування пестицидів і агрохімікатів повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповнень до «Переліку».
  2. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години. Як виняток у похмурі і прохолодні дні допускається проведення обробок у денні години.
  3. Завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь і об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
  4. Забороняється залишати пестициди і агрохімікати без охорони в місцях застосування.
  5. Обприскування проводяться при швидкості вітру до 3-4 м/с.

Головний спеціаліст – державний фітосанітарний інспектор                                                                   Ціж Л.В.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: