k2FtbBdWr1

Очільник області висловив занепокоєння з приводу ухвали Сеймом Польщі нової редакції закону Про інститут національної пам’яті

1

Сьогодні, 31 січня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєкло та Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольські.

В межах зустрічі очільник області висловив занепокоєння з приводу ухвали Сеймом нової редакції закону Про інститут національної пам’яті, а також низки питань щодо відносин між обома державами.

Як зазначив Олег Синютка, редакція закону Про інститут національної пам’яті не відображає намірів України і Польщі до добросусідських стосунків.

«Вільна Польща неможлива без вільної України. Агресор несе загрозу не тільки Україні, але і польському народу та державі. Ми сьогодні по-справжньому воюємо не тільки за нашу свободу та незалежність, ми сьогодні воюємо за весь демократичний світ. І ми за це платимо життям наших людей. Підручники з історії України не будуть писатися поза межами України. Українська історія буде трактуватися українськими істориками. Мені шкода, що за межами України хочуть зобразити українців не такими, якими ми є насправді. Це не дорога до добросусідства», – наголосив Олег Синютка.

Своє занепокоєння очільник області висловив і щодо руйнування та осквернення українських військових пам’ятників та могил в Польщі, неналежного вшанування українських історичних пам’ятних дат, відсутність належного захисту українських заробітчан, ситуації на пунктах пропуску між Україною і Польщею.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка передав  лист Послу Республіки Польща в Україні, де висловив позицію Львівщини.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині пройдуть урочисті заходи з нагоди 200- річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
Наступного тижня стартує ЗНО-2017:Львівщина готова
На Львівщині профінансують 66 проектів у межах Програми капітального будівництва
Цьогоріч у галузі освіти планують реалізувати понад 400 мікропроектів
На підтримку аграрного сектору Львівщини скерували майже 100 млн грн
У Львові відбулась зустріч із соло-мандрівницями – жінками, які подорожують світом наодинці