k2FtbBdWr1

ОЛЬГА ОНІЩУК: ПРИЙНЯТИЙ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ В ЦІЛОМУ ЗАКОНОПРОЕКТ №1056-1 ВСТАНОВЛЮЄ РЯД ДІЄВИХ АНТИРЕЙДЕРСЬКИХ ЗАПОБІЖНИКІВ

стоп рейдерству

Минулого тижня у нас з’явилися нові інструменти для боротьби з рейдерством. Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який встановлює ряд дієвих антирейдерських запобіжників. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

«Прийнятий парламентом закон виключає акредитованих суб’єктів із числа суб’єктів, що здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації. Також підвищується відповідальність за порушення в цій сфері. Зокрема, встановлено визначення КМУ критеріїв, за якими визначається ступінь відповідальності за відповідні порушення, допущені в сфері державної реєстрації, що значно знизить корупційні ризики в сфері контролю», – поінформувала Ольга Оніщук.

Вона зазначила, що серед іншого законом встановлено обов’язок реєстратора визначати обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, а також перевіряти повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав у разі реєстрації прав не в результаті вчинення нотаріальної дії.

«Крім того, відтепер встановлюється додатковий захист нотаріально засвідчених документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація, шляхом викладення їх на спеціальних бланках нотаріальних документів, а доступ державного реєстратора до державних реєстрів буде здійснюватися шляхом багатофакторної аутентифікації, тим самим буде забезпечено захист від несанкціонованих проникнень у реєстри», – зазначила заступник Міністра юстиції.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львові розпочався тренінг для журналістів та фрілансерів, що планують працювати в зоні АТО
Представники Центру допомоги учасникам АТО зустрілися з демобілізованими у 10-ти районах
У Львові відбудеться виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
Сьогодні Україна відзначає День Гідності і Свободи!
Рівень грошового забезпечення військовослужбовців зростатиме
Працівників культури та аматорів народного мистецтва Кам’янеччини привітали зі святом