k2FtbBdWr1

Оповіщення та інформування населення – важлива складова цивільного захисту

IMG_2034

7 червня завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Олег Хаба виступив перед керівниками органів місцевого самоврядування  з питання оповіщення та інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій. Законодавством України визначено, що це питання є   невід’ємною складовою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. -Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, забезпечення своєчасного оповіщення та інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в межах відповідних територій віднесено до компетенції органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.Аналіз надзвичайних ситуацій, які виникали упродовж останніх років на території району, засвідчує зростання кількості небезпечних метеорологічних та гідрологічних явищ (сильні вітри, град, зливи, снігопади, обледеніння ліній електропередач, повені та паводки), які неодноразово спричиняли виникнення надзвичайних ситуацій місцевого та регіонального рівнів, – сказав посадовець.

Також були надзвичайні ситуації техногенного характеру, вплив наслідків яких поширювався на прилеглі до місця виникнення території. Своєчасне оповіщення органів управління, сил цивільного захисту та населення в разі загрози або при виникненні надзвичайних ситуацій дозволяє істотно зменшити їх негативний вплив та скоротити час і ресурси, які витрачаються для ліквідації їх наслідків.

Згідно п.7 ч.2 ст.19 Кодексу цивільного захисту України до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі.                                                                                        Окрім цього, встановлення сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло покладається на органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання. Місця встановлення сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло визначаються органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання (ч. 3 ст. 30 Кодексу цивільного захисту України).

“Враховуючи наведене, для забезпечення виконання завдань цивільного захисту на території Кам’янка-Бузького району, рекомендуємо в місцевому бюджеті передбачити кошти для придбання та встановлення стаціонарного обладнання гучномовного зв’язку, електронних сирен, цифрового обладнання. Про прийняте рішення просимо проінформувати Кам’янка-Бузьку райдержадміністрацію до 1 липня цього року, – підсумував Олег Хаба.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: