k2FtbBdWr1

ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання

1

Сьогодні, 10 травня, відбулась нарада в Перемишлянській райдержадміністрації з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, начальники відділів Перемишлянської РДА, голови місцевих рад та діючих ОСББ.

Станом на 1 травня в Перемишлянському районі налічується 236 багатоквартирних будинків, з них у 10 створено ОСББ (4,24%). 

Однією з причини повільного створення ОСББ співвласниками багатоквартирних будинків – брак знань законодавства і нормативно-правової бази для ОСББ. Людина схильна боятись і не сприймати того, чого не розуміє і не знає. Також відіграє свою роль незадовільний технічний стан, зношеність житлового фонду. Мешканці бояться брати на себе відповідальність за старі і зруйновані будинки. Продовжують чекати капітального ремонту від міської влади.

Відтак, департамент запропонував:

– щоб мешканці мали можливість звертатись за інформаційною та юридичною підтримкою до місцевої влади (призначити відповідального працівника або утворити відповідний структурний підрозділ), або добре, якщо в місті є відповідна ГО. При цьому доцільно було б проводити періодичні семінари, тренінги, на які слід запрошувати юристів, експертів.

– якщо в місті є позитивний приклад діяльності хоча б одного ОСББ, варто у міській раді організувати зустріч ініціативних груп та інших ОСББ із успішним керівником ОСББ (чи кількома). Обмін досвідом. Можна організувати поїздку в сусіднє місто, якщо своїх нема.

– рекомендовано прийняти міську Програму підтримки ОСББ, де передбачити кошти на капітальний ремонт для тих будинків, де створюється ОСББ.

Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ.

Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. – 275 01 51.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині сільгоспвиробники отримають часткову компенсацію за придбання техніки (+відео)
У Давидівській об’єднаній територіальній громаді вперше відбулись «Різдвяні фестини»
На Львівщині відбудеться масштабний Дитячий Форум
Хореографічні колективи запрошують на фестиваль "Ритми Прикарпаття"
На Львівщині триває підготовка до відбіркового тестування на "Ігри Нескорених"
Представників громад області ознайомили із механізмами Програми енергозбереження