k2FtbBdWr1

ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання

1

Сьогодні, 16 травня, відбулась нарада в Самбірській райдержадміністрації з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, керівники Самбірської райдержадміністрації, начальники відділів Самбірської РДА, голови місцевих рад та діючих ОСББ.

Станом на 1 травня в Самбірському районі налічується 102 багатоквартирних будинків, з них у 5 створено ОСББ (4,90%).

Однією з причини повільного створення ОСББ співвласниками багатоквартирних будинків – брак знань законодавства і нормативно-правової бази для ОСББ. Людина схильна боятись і не сприймати того, чого не розуміє і не знає. Також відіграє свою роль незадовільний технічний стан, зношеність житлового фонду. Мешканці бояться брати на себе відповідальність за старі і зруйновані будинки. Продовжують чекати капітального ремонту від міської влади.

Відтак, департамент запропонував:

– рекомендовано прийняти міську Програму підтримки ОСББ, де передбачити кошти на капітальний ремонт для тих будинків, де створюється ОСББ.

– щоб мешканці мали можливість звертатись за інформаційною та юридичною підтримкою до місцевої влади (призначити відповідального працівника або утворити відповідний структурний підрозділ), або добре, якщо в місті є відповідна ГО. При цьому доцільно було б проводити періодичні семінари, тренінги, на які слід запрошувати юристів, експертів.

– якщо в місті є позитивний приклад діяльності хоча б одного ОСББ, варто у міській раді організувати зустріч ініціативних груп та інших ОСББ із успішним керівником ОСББ (чи кількома). Обмін досвідом. Можна організувати поїздку в сусіднє місто, якщо своїх нема.

Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ.

Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. – 275 01 51.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Президент України засудив інцидент з демонтажем українського пам'ятника в селі Грушовичі
Перспективи економічного розвитку регіону обговорили із депутатом Європейського Парламенту
Понад 28 млн гривень скерують на Комплексну програму цивільного захисту Львівської області
На Львівщині утворили нову дитячо-юнацьку спортивну школу
Олег Синютка оглянув хід робіт із реконструкції дитячого садка у Жовтанцях
Львівська ОДА оголошує збір ідей проєктів до плану заходів з реалізації Стратегії Львівщини у 2021-2...