k2FtbBdWr1

ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання

1

Сьогодні, 16 травня, відбулась нарада в Самбірській райдержадміністрації з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, керівники Самбірської райдержадміністрації, начальники відділів Самбірської РДА, голови місцевих рад та діючих ОСББ.

Станом на 1 травня в Самбірському районі налічується 102 багатоквартирних будинків, з них у 5 створено ОСББ (4,90%).

Однією з причини повільного створення ОСББ співвласниками багатоквартирних будинків – брак знань законодавства і нормативно-правової бази для ОСББ. Людина схильна боятись і не сприймати того, чого не розуміє і не знає. Також відіграє свою роль незадовільний технічний стан, зношеність житлового фонду. Мешканці бояться брати на себе відповідальність за старі і зруйновані будинки. Продовжують чекати капітального ремонту від міської влади.

Відтак, департамент запропонував:

– рекомендовано прийняти міську Програму підтримки ОСББ, де передбачити кошти на капітальний ремонт для тих будинків, де створюється ОСББ.

– щоб мешканці мали можливість звертатись за інформаційною та юридичною підтримкою до місцевої влади (призначити відповідального працівника або утворити відповідний структурний підрозділ), або добре, якщо в місті є відповідна ГО. При цьому доцільно було б проводити періодичні семінари, тренінги, на які слід запрошувати юристів, експертів.

– якщо в місті є позитивний приклад діяльності хоча б одного ОСББ, варто у міській раді організувати зустріч ініціативних груп та інших ОСББ із успішним керівником ОСББ (чи кількома). Обмін досвідом. Можна організувати поїздку в сусіднє місто, якщо своїх нема.

Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ.

Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. – 275 01 51.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Оголошено конкурсний відбір серед українських менеджерів для стажування у Німеччин
На Львівщині вшанують пам’ять Маркіяна Шашкевича
Обласна державна адміністрація подала на затвердження обласній раді проект змін до обласного бюджету
Лісівників навчали інвентаризації лісових автомобільних доріг
Фермери області можуть отримати дотацію за утримання корів
Маркіян Мальський зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Ду Веєм