k2FtbBdWr1

Пам’ять Євгена Коновальця вшанували у Зашкові

_1590220331_613x321.50753295669_3_0

Пам’ять полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця вшанували на Львівщині у напередодні дня його загибелі.

Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик разом із Народним депутатом України Ростиславом Тістиком та головою Жовківської РДА Романом Черніховським поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району.

Полковник Армії УНР Євген Коновалець був убитий 23 травня 1938 р. у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС, проведеної Павлом Судоплатовим. Він зумів увійти в довіру до Коновальця, який вірив в існування в СРСР міцного підпілля. Це “нелегальне угруповання” і представляв за легендою Судоплатов під псевдонімом “Павлусь Валюх”. Він передав Коновальцю вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок “від друзів”.

Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі. На могилі часто відбуваються урочисті заходи пам’яті за участі українських дипломатів та військовиків.

У рідному селі Зашкові на честь Коновальця організовують національно-патріотичний фестиваль “Зашків — земля героїв”, а в будинку, де він народися і виріс, відкрито музей.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Бійцям АТО нададуть адресну допомогу на санаторне лікування
На Львівщині відкрили сервісний центр одного із світових лідерів виробництва сільськогосподарської т...
На Львівщині запрацюють 4 мобільних бригади для допомоги жертвам домашнього насильства
Львівщина презентує Південній Україні досвід створення агротуристичного кластеру
Обговорення планів розвитку населених пунктів на 2019-21 роки вже провели у 565 громадах області
Понад 6,6 мільярда гривень надійшло до державної скарбниці від платників податків Львівщини у першом...