k2FtbBdWr1

Патронатна сім’я

родина

Економічна криза, постійні стреси виснажують людей фізично, емоційно і духовно. У сучасному світі батькам стає все важче виховувати дітей. На жаль, не всі батьки можуть стати міцною опорою для своєї дитини. Важко уявити, що відчуває дитина, яка, наприклад, потрапляє в лікарню без люблячих батьків, бо вони, в силу певних причин, не змогли виконати свій батьківський обов’язок. Причин може бути багато: батьки захворіли, зловживають алкоголем, вживають наркотичні засоби, залишились без заробітку, житла, вчиняють насилля тощо.
Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації не можуть залишити дитину в небезпечному для життя і здоров’я  середовищі. Загрозлива ситуація може виникнути у будь-який час: у святковий день чи в пізні години доби. Добре, якщо поруч є близькі родичі або сусіди, які готові простягнути руку допомоги дитині. А що робити, коли серед близького оточення немає нікого, хто міг би допомогти? На жаль, шляхів вирішення проблеми не так вже й багато: дітей вилучають із такої сім’ї і тимчасово влаштовують у медичний заклад, у якому діти проходить загальне медичне обстеження, потім – інтернатний заклад, у якому вони перебувають доти, доки вирішується питання їх подальшої долі: влаштування до родин родичів чи знайомих, які готові стати опікунами/піклувальниками, у прийомну сім’ю або ж державні установи. Для того, щоб дітям було легше пережити цей важкий період, держава запровадила нову форму піклування про дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях – тимчасове влаштування у патронатні сім’ї. Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. В патронатній сім’ї дитині забезпечуть необхідну підтримку та догляд.
Сімейний патронат — це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Патронатний вихователь — це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їхні життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя — це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі, мають відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), де наявна кімната для прийому дітей; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів; уклали договір про надання послуг патронату з органом опіки та піклування, відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Фінансування послуг патронату складається з грошової винагороди за надані послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо. Також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.

Запровадження патронатних сімей — це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити цю ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і, головне, бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків. Всіх, кого зацікавила інформація, просимо звертатися в службу у справах дітей Кам’янка-Бузької райдержадміністрації, яка знаходиться за адресою: Львівська область, м.Кам’янка-Бузька, вул.Незалежності,  27, кабінет №20, тел.: 5 23 18.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: