k2FtbBdWr1

Перша Львівська обласна конференція “Разом для дітей” Деінституалізація та розвиток соціальної політики на місцях”

5w4fHquwSU4

30 березня начальник служби у справах дітей  Іванна Дяківнич та заступник начальника-начальник відділу опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Филипів взяли участь у першій Львівській обласній конференції  “Разом для дітей” Деінституалізація та розвиток соціальної політики на місцях”. Захід відбувся у Львівському університеті безпеки життєдіяльності.

Організаторами конференції були БФ «Українська Галицька Фундація» за сприяння Львівської міської ради на чолі з головою Валентиною Ведровською, Служби у справах дітей ЛОДА, Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Громадянської кампанії «Відкриваємо двері дітям».

Зі вступним словом виступили радник Львівського міського голови Оксана Рубай, директор інституту психології та соцзахисту ЛДУБЖД Богдан Шуневич, доктор наук з державного управління, професор кафедри гуманітарної дисципліни та соціальної роботи Людмила Кравчук.

У конференції взяли участь та виступили заступник директора департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Володимир Вовк, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин,  начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис, керівник Львівського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Ярослав Бордіян.

У режимі skype-конференції Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба  розповів про розкриття основних напрямків національної стратегії захисту прав дитини.

Серед спікерів та партнерів були Партнерство «Кожній дитині», БО «Надія та житло для дітей», ГО «Батьки в дії», Львівська освітня фундація, ГО «Care in action», Місія УГКЦ «Центр опіки сиріт», НРЦ «Джерело», БО «Українська благодійницька мережа», Комісія УГКЦ у справах родини, депутати та керівники органів місцевого самоврядування.

Учасниками були (близько 120 осіб): Громадські організації, благодійні фонди, церковні та волонтерські ініціативи з усіх районів Львівщини, котрі працюють з дітьми та молоддю соціально-незахищених категорій. Представники органів місцевого самоврядування, що відповідальні за соціальну політику у сфері захисту прав дітей. Керівництво інтернатних закладів, дитячих будинків. Студенти та спеціалісти соціальної сфери, котрі працюють чи мають намір працювати з дітьми та сім’ями.

На конференції  проводилася дискусія на тему: ”Послуга патронату – інновація в сфері захисту дітей та підтримки сімей з дітьми”. Присутні обговорили питання об’єднання зусиль усіх, хто в тій чи іншій мірі залучений до роботи з дітьми соціально-незахищених категорій у Львівській області задля, забезпечення процесу деінституалізації та якісного розвитку соціальної політики на місцях. Окреслення спільного бачення та оцінка ресурсів, щоб в контексті децентралізації та об’єднання ОТГ права дітей, їх комфорт та якість життя забезпечувалися належним чином, реалізації прав кожної дитини на проживання у сім’ї, забезпечення необхідними послугами на рівні громади. Також мова йшла про право дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту й соціалізацію в умовах інклюзивного освітнього середовища.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: