k2FtbBdWr1

Підвищення пенсійних виплат з 1 грудня 2019 року

 

Пенсійний фонд України здійснить перерахунок пенсій з 1 грудня 2019 року у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для українських громадян .

Відповідна норма передбачена Законом України « Про Державний бюджет України на  2019рік» .

Розмір мінімальної пенсії для осіб, які втратили  працездатність, буде підвищено з 1564грн до 1638грн.

Розмір максимальної пенсії зросте на 740грн і становитиме 16380грн.

   Зазначеному перерахунку  підлягають  також  надбавки та підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

     Зокрема:

– пенсії за особливі заслуги перед Україною згідно із Законом України « Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

-пенсії ветеранам війни;

-пенсії жертвам нацистських переслідувань;

– мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам    Другої світової війни ;

– мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю , щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;

надбавка донорам.

     Перерахунку підлягатимуть мінімальні розміри пенсій. Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальні, буде перераховано доплату за  понаднормативний стаж  ,яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму. Вищезазначені перерахунки не проводяться особам, які працюють або займаються підприємницькою  діяльністю.

Слід зауважити , що перерахунок здійснюється в автоматичному режимі, без  звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду. Розмір підвищення  кожній особі  визначатиметься індивідуально та в залежності від того , яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормативний стаж,доплата до мінімального розміру пенсії, підвищення або надбавки).

 

 

 

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: