k2FtbBdWr1

Підвищення пенсійних виплат з травня 2020 року

1586187746_122103

Частиною другою статті 42 Закону України «Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон 1058) передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій, так званої індексації, у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати ,з якої сплачено страхові внески і яку враховують для обчислення розміру пенсії.

Розмір, дата і порядок такого збільшення визначаються в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України. Це визначено в Постанові Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки  окремим категоріям населення у 2020 році», якою внесено зміни до застосованого 2019 року Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 20.02.2019р. №124 (далі- Порядок 124).

Пунктом 2 Постанови 251 встановлено, що 2020 року перерахунок пенсій згідно з Порядком 124 здійснюється із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати(доходу), з якої сплачено страхові внески і яка враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Якщо розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії зазначеного в цьому пункті, не досягає 100 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується  під час подальших  перерахунків пенсії.

Перерахунку підлягають пенсії, обчислені:

  • за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • відповідно до статей 54 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи» (далі-Закон 796) у розмірі відшкодування фактичних збитків;
  • пенсії по інвалідності військовослужбовцям строкової служби та членам їхніх сімей у зв’язку з втратою годувальника , обчислені  за  Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби,  та деяких інших (далі- Закон 2262).

Водночас , якщо місячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень ,додаткових пенсій, цільової  грошової  допомоги, сум індексації , щомісячної  компенсації в разі втрати  годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством(окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які одержують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої 28 зазначеного Закону (чоловіки- 35 років, жінки-30 років), не досягає 2100 грн, таким особам надається доплата до пенсії в сумі , що не вистачає до зазначеного розміру. Ця доплата враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Варто нагадати:

* Розмір пенсії за Законом 1058 визначається з урахуванням індивідуальних показників особи, зокрема коефіцієнта страхового стажу і заробітку. Водночас  застосовується величина оцінки одного року страхового стажу 1% (визначеного статтею 25 цього Закону на дату здійснення  перерахунку пенсій).

* Розмір пенсії по інвалідності військовослужбовцям строкової служби визначається у відсотках(40-100%  залежно від групи і причини інвалідності) від  середнього заробітку з урахуванням індивідуального коефіцієнта  заробітку особи.

* Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пенсії у зв’язку з втратою годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС обчислюються в розмірі відшкодування фактичних збитків (у відсотках) за формулою визначеною в Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 (далі- Порядок 1210).

Також варто наголосити:

Індексації підлягає розмір пенсії (без урахування доплат, надбавок і підвищень), а не розмір пенсійної виплати.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Восени у Львові планують провести семінар молодих науковців «Історія, яка нас об’єднує»
Медична та освітня галузь Львівщини отримали 234,9 мільйони гривень державної субвенції
Вітчизняні підприємства запрошують виходити на іноземні ринки
У зоні проведення АТО відбулася чергова ротація співробітників УСБУ у Львівській області
Мешканців області запрошують відсвяткувати перемогу на горі Маківка
Основні цифри та факти за тиждень, - інформує Львівська ОДА