k2FtbBdWr1

Порада водіям – як їздити в дощову погоду

jKtn1h7VXQIXV7MSgQIN.r695x430

Вам треба терміново їхати на роботу, у важливих справах, але з’являються перешкоди на шляху – погана погода. Буває, що дощ застає вас у дорозі. У таких ситуаціях, як відомо, погіршується видимість дороги і зчеплення коліс з асфальтом. Щоб убезпечити себе, враховуйте рекомендації, наведені нижче: вони допоможуть вам безпечно пересуватися, навіть якщо за вікном злива.

Шини і гальма

На шинах є унікальний, складний малюнок протектора, який забезпечує надійне зчеплення коліс з асфальтом. Однак, якщо колеса зношені, то можливо ковзання на мокрій дорозі, а також гальмівний шлях збільшиться. Тому перед поїздкою потрібно перевірити ступінь зносу протектора, його глибину.

Помилковим є припущення, що «посковзнутися» машина може тільки на снігу або льоду. Однак, в літній період ризик потрапити в подібні ситуації не менш високий. У зв’язку з чим, не варто гальмувати різко в дощову.

Водіння в дощову погоду

Перед виїздом необхідно переконатися, що двірники справні, оскільки механізм їх швидко забивається пилом, що призводить до їх несправності. Запобігти цьому можна протираючи періодично щіточки спиртом.

Коли починається злива, то видимість на дорозі різко знижується. Тому слід налаштувати обдув скла, щоб вони не запітніли. Далі увімкніть протитуманні фари, що допоможе іншим учасникам дорожнього руху краще бачити наближення вашої машини: менший ризик потрапити в можливу аварію.

 

Стережіться «підводних каменів»

Ями, вибоїни на дорогах несуть особливу небезпеку в дощову погоду, тому що в них може бути заховано все що завгодно. Тому намагайтеся об’їжджати затоплені, сумнівні для вас, ділянки дороги.

Якщо ж ви рухаєтеся по шосе, і перед вами затоплена ділянка, то потрібно обов’язково знизити швидкість, і проїхати її максимально повільно. Як тільки виїжджаєте на нормальну дорогу, кілька разів плавно загальмуйте.

Будьте уважні і обережні – запорука безпечної поїздки

Мокрі дороги і дощова погода дуже підступні. Рухайтеся на крайній правій смузі, сильно не розганяйтеся, частіше дивіться у дзеркала. У таку погоду потрібно бути вкрай обережними при обгоні, особливо великогабаритних машин, вантажівок, фур, оскільки вони мають великі колеса, які потрапляючи в пробоїну на асфальті, «накриють» вас водою, доки ви знаходитесь збоку.

Якщо ви бачите, що дощ посилився настільки, що двірники вже не справляються, то краще увімкнути аварійну сигналізацію і з’їхати на узбіччя.

Звичайно, час вашої поїздки помітно збільшиться, але це збереже вас від неприємних наслідків, а що ще гірше – можливого ДТП. Дотримуючись даних заходів обережності, ви забезпечите безпеку собі, іншим водіям, своєму автомобілю, а також людям, які довіряють вам, сівши з вами в одну машину.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У День української писемності та мови жителі Львівщини напишуть радіодиктант
Роман Ткачишин привітав матерів Кам"янеччини
Демобілізовані воїни АТО отримають матеріальну допомогу
Президент відзначив державними нагородами фахівців сфери фізичної культури та спорту Львівщини
Наймасштабніші фестивалі літа відбудуться цими вихідними
Керівник РДА взяв участь в щотижневому спілкуванні голови Львівської ОДА з очільниками міст та район...