k2FtbBdWr1

Порядок проведення заходів, щодо зменшення випадків отруєння бджіл  під час проведення обробки сільськогосподарських угідь пестицидами.

 

Керівники сільськогосподарських підприємств та пасічники району  дотримуйтесь заходів, правил та положень встановлених Законодавством України.

Необхідні заходи:

  1. Отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку у ветеринарній лабораторії, для чого необхідно здати зразки бджіл на аналізи для виключення наявності захворювань бджіл.
  2. Поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у сільській раді, на територію якої прибули на кочівлю. (Наказ Міністерства аграрної політики України від 20 вересня 2000р. № 184/82 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р за № 737/4958, п.7).
  3. Отримати ветеринарне свідоцтво за формою №1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межами області.
  4. При отриманні повідомлення від організації про проведення обробки сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце, або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.
  5. За три дні до проведення обробки, керівник сповіщає пасічників (населення) цієї  місцевості (радіо, преса, подвірні обходи, сільські ради) про місце, терміни і час проведення обробки, встановлює спеціальні попереджувальні знаки безпеки з вказаною датою обробітку сільськогосподарських угідь.
  6. В разі не дотримання вимог керівник несе кримінальну відповідальність згідно з пунктами 6.2.1., 6.2.11.ДСП 8.8.1.2.001-98 та розділу 5 Держсанправил авіаційного застосування пестицидів та агрохімікатів в народному господарстві від 18.12.96, № 382.

Крім того, звертаємо увагу на наявність зручних для використання як пасічниками так і агровиробниками  інтернет- ресурсів, зокрема, «GRAND EXPERT» ( веб-сайт:www.grand.expert), використання яких покращить комунікацію між ними, що стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Довідка про стан галузі тваринництва за 2014 рік
Встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибгосподарських водни...
Стан галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах Кам’янка-Бузького району
Заходи боротьби з борщівником Сосновського
Пам'ятка для фізичних осіб - власників тварин, які мають право отримати дотацію за утримання молодня...
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГІВ У ФОРМІ АУКЦІОНУ З ПРОДАЖУ ПРАВА ОРЕНДИ ЗЕМЕ...