k2FtbBdWr1

Потяг Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща) здійснив пробний рейс

1

Першим кроком на шляху відновлення залізничного сполучення між прикордонними містами Хирів та Загуж став пробний рейс потяга за цим маршрутом, що відбувся сьогодні, 25 червня. Аби обговорити подальші перспективи такого залізничного шляху сторони зустрілись на міжнародному пункті пропуску «Смільниця – Кросценко».

Випробували відновлений залізничний шлях Богдан Жоньца – голова сеймової комісії з питань інфраструктури, Єжи Зуба – радник Саноцького повіту, координатор проекту Карпатська регіональна залізниця, члени польської делегації, а також Олег Синютка – голова Львівської обласної державної адміністрації, Орест Бонк – голова Старосамбірської районної державної адміністрації.  

«Цей потяг має стати першою ластівкою до того, що люди більше співпрацювали між собою, відвідували один одного в двох країнах і в особистих цілях, і в робочих питаннях. Ми запустивши такий потяг, зробимо добру справу не тільки для себе, але й для майбутніх поколінь» – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Довідково :

Прикордонне залізничне сполучення у цьому напрямку (до  м. Ясло – Республіка Польща) функціонувало ще з 1994 року і було єдиним залізничним шляхом для мешканців Старосамбірського району та Бєщадського повіту Підкарпатського воєводства.

У 2010 році поїзд Хирів – Ясло (№920/931-922/933), який складався з вагонів та локомотива формування Польських залізниць, завершив курсування за рішенням польської сторони. За цей час його послугами скористались понад 1250 тисяч осіб.

Очікується, що відновлення цього міжнародного потягу позитивно вплине на розвиток туризму в гірських районах та сприятиме розвитку транскордонного співробітництва,а також стане альтернативою для перетину кордону мешканцям прикордонних територій.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині відбудуться наради з питань ведення реєстру громадян, які переміщуються з тимчасово оку...
Олег Синютка привітав медиків із професійним святом
У Львівській ОДА обговорили перспективи розвитку професійно-технічної освіти області
Подбай про майбутнє: мешканців області закликали не брати заробітну плату в конвертах
У Львівському геріатричному пансіонаті встановили пожежну сигналізацію
Культура єднає націю – Марина Порошенко учасникам творчого звіту Національної академії керівних кадр...