k2FtbBdWr1

Повивала мати дитинча…

1

22 листопада в.о. голови райдержадміністрації Роман Ткачишин, голова районної ради Василь Ковтало, міський голова Кам»янка-Бузької міської ради Олег Омелян взяли участь в акції вшанування пам»яті жертв голодомору та політичних репресій. Панахиду за жертвами голодомору відслужили настоятелі храмів міста Кам»янка-Бузька о. Володимир Касіян, о. Василь Мороз, к. Віктор Стахув, о. Юрій Мовчан, села Дернів о. Нестор Сильвестр. По закінченні молитви о. Василь Мороз сказав: 

– Голодомор – це було не тільки знущання над тілом, а й над душами  українців. Згадаймо слова: прости нам, як і ми прощаємо… Чому Господь дає інколи такий допуск, як голодомор, війна, де є незліченна кількість жертв, де вбивають нашу молодь, де вбивають нас. Не тільки тих, які є на передовій, адже вбивши дитину, вони вбивають батьків тут. Але проходить час і Господь нас вчить прощати, щоби тягар злоби, ненависті не йшов за нами у вічність. Ми повинні все витримати, пережити, пам»ятати, це буде достойний подвиг християнина.

влада

Люди гинули від голоду, бо не мали можливості з»їсти цього колосочка. Влада знищувала їх за певні політичні та релігійні переконання. Хоча Господь сотворив усіх з різними обличчями, характером, вільною думкою, дав людині вільний розум. Але всі ми повинні бути єдиними во Хресті. Коли ми будемо єдині, то й сьогоднішнє випробування війною витримаємо, – завершив духівник.

4

– Ми вшановуємо пам»ять невинних жертв голодоморів в Україні. Вони загинули, не знаючи за що. Але тепер ми розуміємо, що во ім»я волі українська нація заплатила голодом, – звернувся до громади голова районної ради Василь Ковтало. – Дорога ціна нашої незалежності і суверенітету. Невинних ніхто не поверне до життя, не втілить їхніх планів, задумів, ніхто не поверне їх до родин. Більшовицька система мала намір організувати такий голод і на Західній Україні. Але сини нації – бандерівці, українські повстанці, – не дали такий намір втілити. Такий намір і сьогодні має ворожа система. Бо не весь проросійщений народ Криму плаче, що голодує. Тяжкі часи для України і сьогодні. Але у нас правда і до нас прийде покаяння, а їм – час розплати. Сьогодні у скорботі схиляємо голови, пам»ятаємо подвиг героїв, пам»ятаємо у серці і в душі.

Про важкі випробування українського народу говорили міський голова Кам»янка-Бузької міської ради Олег Омелян та голова районної організації «Меморіал» Богдан Микичак.

3

Учасники віче вшанували пам»ять жертв голодомору хвилиною мовчання, поклали до могили засвічені лампадки та композиції з колосків. Захід завершився танцювальною композицією зразкового ансамблю українського танцю «Веснянка» Народного дому села Неслухів. Звучала «Свіча» на музику Мирослава Скорика, вірші Богдана Стельмаха. Керівник ансамблю Любов Мороз відобразила надтрагедію – мати повивала мертве дитинча і не могла з ним розлучитися. Танець виконали Олена Лук»янова, Оксана Феджага, Оксана Семкіяш. Наталія Бойко, Марія Кондюх, Ірина Шевченко, Діана Петришин.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: