k2FtbBdWr1

Праця під час канікул

0

Для того, щоб відчути себе дорослим та незалежним чимало юнаків та дівчат під час літніх канікул намагаються підзаробити. Але чи завжди перший підзарібок залишає приємні спогади? На жаль, ні. Буває, що роботодавці охоче беруть на роботу неповнолітніх, оскільки підлітки, будучи законодавчо необізнаними, погоджуються на запропоновану винагороду за свою працю.

Але, перш ніж розпочати пошуки роботи, і молодим людям, і їх батькам буде корисно ознайомитись із положеннями Кодексу законів про працю України (КзпП) та деяких інших нормативно-правових актів, якими регулюються трудові правовідносини з неповнолітніми.

Звичайно, для роботодавця, якщо він виконує всі вимоги чинного законодавства, підлітки навряд чи можуть бути привабливою робочою силою — надто багато пільг та обмежень у застосуванні їхньої праці. Саме тому неповнолітнім бажано заздалегідь подбати про свою правову захищеність — укласти з роботодавцем під час прийняття на роботу письмовий трудовий договір (тим більше, що це безпосередньо передбачено пунктом 5 частини першої ст. 24 КЗпП), в якому були б обумовлені місце роботи, трудова функція, яку має виконувати працівник, розмір та терміни видачі заробітної плати, режим праці та відпочинку.

Працедавці повинні пам’ятати – використання праці дітей на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні – заборонено законом.

Бажаємо, аби усі  молоді люди провели це літо з користю і для свого здоров»я, і для гаманця.

За захистом своїх трудових прав, а також для отримання більш детальної інформації, звертайтесь в службу у справах дітей райдержадміністрації за адресою: вул.Незалежності, 27, м.Кам’янка-Бузька. Тел. 0 (3254) 5 23 18

 Начальник                                                        

служби у справах дітей                   /підпис/                     Іванна ДЯКІВНИЧ

Дмітрієва Олеся Вікторівна 5 23 18


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: