k2FtbBdWr1

Представники Товариства «Холмщина» вшанували українців у Республіці Польщі

1

За підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації 14-15 вересня відбулись заходи з вшанування пам’яті українців в Республіці Польща представниками Товариства «Холмщина» у межах конкурсу для інститутів громадянського суспільства.

Члени делегації вшанували пам’ять замордованих у 1945 році 194 українців – 45 дорослих чоловіків, 149 жінок і дітей різного віку у с. Верховина, де помолились за душі невинно убієнних. Відвідали могилу Пилипа Пилипчука, прем’єр міністра УНР, похованого на православному цвинтарі в м. Холм.

Також відбулися заходи на Даниловій горі біля будинку, де народився Михайло Грушевський (29 вересня цього року йому виповнюється 153 роки), а саме: покладання квітів до меморіальної таблиці встановленій на фасаді будинку та віче, де виступила директор Державного меморіального музею М. Грушевського у Львові – Марія Магунь, яка розповіла цікаві епізоди з життя Михайла Сергійовича.

Відвідали православну катедральну церкву св. Івана Богослова, де хрестили Грушевського, та біля пам’ятного хреста, встановленого Українським Товариством у Любліні до 150 річчя від дня народження М. Грушевського, поклали квіти, запалили лампадки та відбувся молебень.

Також делегація взяла участь у відкритому науковому симпозіумі «Товариства «Рідна хата» на Холмщині і Підляшші: 1919-1930», який проходив у Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті до 100 – річчя заснування Товариства.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Ротація особового складу 3 батальйону відбудеться до кінця листопада 2014 року
Громадськість та представників влади навчатимуть ефективній протидії корупції
Турецькі компанії мають намір інвестувати у Львівщину
Стартував збір проектних ідей до плану заходів Стратегії розвитку Львівщини
Україна вживає заходів для протистояння загрозі повномасштабного вторгнення Росії - Президент
Львівщина зекономила понад 244 млн грн за результатами закупівель з ремонту доріг загального користу...