k2FtbBdWr1

Про необхідність отримання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами

snimok-11

Згідно ст.18 Закону України «Про захист рослин» «Підприємства, установи, організації всіх форм власності та громадяни у сфері захисту рослин зобов’язані допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею лише осіб, які пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та мають  на те відповідне  посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин щороку».

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за станом здоров’я (постанова КМУ №746 від 18 вересня 1995 р).

Керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності, робота яких пов’язана із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею  зобов’язані організувати проходження медичних оглядів та навчань з питань безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами працівників відповідних установ та організацій.

Проведення навчань з питань безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами працівників установ та організацій Кам’янка-Бузького та Радехівського районів проводяться головним спеціалістом відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області за адресою: м. Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності 27,  тел. 0 (254) 51-248.

Крім того, згідно ст. 21 Закону України «Про захист рослин» особи, винні у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову  або кримінальну відповідальність.

 

Головний спеціаліст відділу контролю
за обігом засобів захисту рослин
Управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби
у Львівській області                                                                             Ціж Л.В.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: