k2FtbBdWr1

Професія – патронатний вихователь

20170914_110605

14 вересня 2017 року заступником директора–начальником відділу  Кам’янка-Бузького  районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді  Галиною Паньонтко спільно з  начальником служби у справах дітей Кам’янка-Бузької РДА Іванною Дяківнич в приміщенні  Кам’янка-Бузького  центру зайнятості проведено семінар з питань підбору патронатних вихователів серед непрацюючих працездатних осіб.

Метою заходу було проведення інформаційної кампанії, пошук кандидатів в патронатні вихователі та формування позитивної громадської думки щодо послуги патронату із забезпечення тимчасового догляду, виховання та реабілітації в умовах сім’ї дітям, які залишилися чи можуть залишитися без батьківського піклування, дітей, які потребують тимчасової підтримки та професійної допомоги, перебувають у СЖО, в т.ч. діти, які набувають чи набули статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Галина Паньонтко розповіла про особливості та етапи запровадження послуги патронату в Україні, вимоги до патронатних вихователів та матеріальна підтримка від держави, яку надає держава дітям, що перебувають у патронатних сім’ях.

Іванна Дяківнич говорила про те, що сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження.

Слухачі отримали на семінарі відповіді на такі запитання:

Що таке патронатна сімя?

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Хто може бути патронатними вихователями?

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я та досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у ст. 212 Сімейного кодексу України).                                                                                         

Фінансове забезпечення патронатних вихователів      

 На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років: з 01.01.2017 – 2710 грн.; з 01.05.2017 – 2852 грн.; з 01.12.2017 – 2984 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01.2017 – 3378 грн.; з 01.05.2017 – 3554 грн.; з 01.12.2017 – 3720 грн.). Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (8 420 грн.- податок), а в період між влаштуванням дітей – 1,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2 526 грн.). Оплачуваний період між влаштуванням дітей – становить не більше 60 календарних днів на рік.

Якщо Ви хочете стати патронатним вихователем за детальною та довідковою інформацією звертайтесь до Кам’янка – Бузького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також за тел. 5-22-05; 2-39-30, 0978682455.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: