k2FtbBdWr1

Професія – патронатний вихователь

WP_20181211_009

11 грудня 2018 року заступником директора–начальником відділу  Кам’янка-Бузького  районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді  Галиною Паньонтко  в приміщенні  Кам’янка-Бузького  центру зайнятості проведено семінар з питань підбору патронатних вихователів серед непрацюючих працездатних осіб.

Метою заходу було проведення інформаційної кампанії, пошук кандидатів в патронатні вихователі та формування позитивної громадської думки щодо послуги патронату із забезпечення тимчасового догляду, виховання та реабілітації в умовах сім’ї дітям, які залишилися чи можуть залишитися без батьківського піклування, дітей, які потребують тимчасової підтримки та професійної допомоги, перебувають у СЖО, в т.ч. діти, які набувають чи набули статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Галина Паньонтко розповіла про особливості та етапи запровадження послуги патронату в Україні, вимоги до патронатних вихователів та матеріальна підтримка від держави, яку надає держава дітям, що перебувають у патронатних сім’ях.

Слухачі отримали на семінарі відповіді на такі запитання:

Що таке патронатна сімя?

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Хто може бути патронатними вихователями?

Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі

  • мають середню, середньо-спеціальну або вищу освіту
  • мають позитивний досвід виховання дітей
  • мають житло (власне, орендоване)
  • не мають судимості
  • стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей
  • одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю
  • вміють працювати в команді на рівні зі спеціалістами
  • пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі    

 

Фінансове забезпечення патронатних вихователів      

 На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку  Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

 

Якщо Ви хочете стати патронатним вихователем за детальною та довідковою інформацією звертайтесь до Кам’янка-Бузького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також за тел. 5-22-05; 2-39-30, 0978682455.

 

WP_20181211_001

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: