k2FtbBdWr1

Профілактика правопорушень серед дітей та запобігання дитячому травматизму

FB_IMG_1473844141692

Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУНП України у Львівській області було проведено лекцію в ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 міста Кам’янка-Бузька на тему: «Профілактика правопорушень серед дітей та запобігання дитячому травматизму». Під час якої було зазначено, що одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність.

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх в проводиться зусиллями соціально-психологічних служб, педагогів, співробітників соціальних служб, служб у справах неповнолітніх, працівниками право охоронних органів. За допомогою координаційно-методичної ради з правової освіти населення налагоджена співпраці між різними суб’єктами профілактики, у застосуванні переважно групових та масових форм роботи та приділяється неналежна увага до інтерактивних методів (тренінгів, рольових ігор тощо), які сприяють кращому засвоєнню інформації дітьми.

Загалом, під профілактикою правопорушень розуміють діяльність державних органів і громадськості, що має системний характер як за комплексом заходів, так і за колом суб’єктів, які її здійснюють, спрямовану на недопущення виникнення, усунення, послаблення або нейтралізацію причин та умов злочинності, окремих її видів та конкретного злочину .

Отже, серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми можна назвати такі: недостатній рівень правосвідомості та правових знань; брак організованої системи дозвілля; вживання алкогольних та наркотичних речовин; низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання тощо.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: